تشکیل صفوف گسترده در شعب اخذ رای استان ایلام

با آغاز رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم و خبرگان رهبری پنجم، لحظه به لحظه به شور و شوق مردم استان ایلام برای حضور در محل شعبه های رای و مشارکت در این رویداد افزوده می شود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حضور گسترده مردم حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تا پیش از ظهر جمعه به حدی افزایش یافته که باعث تشکیل صف های طولانی در برخی شعبه های رای شده است.

 

بر اساس گزارش های رسیده حضور مردم استان در شعب اخذ رای هر لحظه بیشتر می شود و محل های اخذ رای با ازدحام مواجه شده است، این در حالی است که به طور معمول دوره های گذشته در ایلام شمار زیادی از مردم شرکت در انتخابات را به ساعت های پایانی موکول کرده و درصد بسیاری از آنان در اواخر وقت برای رای دادن مراجعه می کنند.

 

پیش بینی می شود بیش از ۷۰ درصد ۴۳۵ هزار نفر واجد شرایط رای در استان در انتخابات همزمان مجلس شورای شورای اسلامی و خبرگان رهبری مشارکت کنند.

 

۵۳۱ شعبه اخذ رای با یک هزار و ۶۲ صندوق ثابت و سیار آرا مردم استان ایلام را انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری پنجم جمع آوری می کنند، ۳۱ نامزد برای کسب دو سهمیه و ورود به مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده حوزه انتخابیه اصلی ایلام با یکدیگر رقابت می کنند.

 

حوزه انتخابیه اصلی دهلران نیز هفت نامزد دارد که برای کسب یک سهمیه در عرصه انتخابات با هم رقابت دارند. استان ۵۹۰ هزار نفری ایلام به گستره ۲۰ هزار کیلومتر مربع دو حوزه انتخابیه (ایلام و دهلران) و سه سهمیه نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

حوزه انتخابیه اصلی ایلام شامل شهرستان های ایلام، چرداول، سیروان، ایوان، مهران و ملکشاهی دو سهمیه و حوزه انتخابیه اصلی دهلران متشکل از شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره یک سهمیه نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

استان ایلام همچنین دارای یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری است، انتخابات خبرگان رهبری پنجم در این استان دو نامزد دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز