حماسه ۷ اسفند/ شکوه حضور مردم ایلام در انتخابات

مردم ولایی و شهید پرور ایلام از نخستین دقایق آغاز رای گیری با حضور در شعبات اخذ رای در سراسر این استان، مشارکت و حضوری گسترده را از خود به نمایش گذاستند.

 

به گزارش خبرگزارش شبستان از ایلام، فرایند آغاز رای گیری در شعبات اخذ رای از ساعت 8 صبح امروز(7 اسفند) همزمان با سراسر کشور در استان ایلام نیز شروع شد که مردم این استان در اولین دقایق آغاز رای گیری، حضوری چشم گیر در شعبات اخذ رای داشتند.

 

به همراه تنی چند از خبرنگاران و عکاسان استان در ساعت 7 و 30 دقیقه صبح به محل شعبه اخذ رای دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کردیم، گر چه هنوز نیم ساعت تا آغاز فرایند رای گیری مانده بود، اما صفی طولانی در دو ردیف زن و مردم در این شعبه تشکیل شده بود که منتظر ساعت ایستاده بودند که رای خود را به صندوق بیاندازند.

 

مسئولان شعبه اخذ رای دانشگاه علوم پزشکی در حال آماده کردن فرایند کار برای آغاز رای گیری بودند، عکاسان و خبرنگاران نیز در محل دانشگاه علوم پزشکی ایلام حضور یافته بودند، دوربین های صداو سیما نیز در محل مستقر شده تا به پخش زنده انتخابات استان از ایلام محل بپردازند.

 

ساعت 8 شد، رأی‌گیری از مردم با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد توسط مردم و مسئولان شعبه آغاز شد، هرکسی که نوبتش می‌شد با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی و بعد از طی مراحل احراز و هویت و ثبت شماره ملی و اخذ تعرفه، رأی خود را در محلی که تعیین‌شده بود می‌نوشت و  در صندوق اخذ رأی که دو صندوق مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بود می‌ریخت.

دقایقی که گذشت، خبر رسید که جمعی از مسئولان اجرایی، نظامی و فرهنگی استان عازم شعبه دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در انتخابات و ریختن رأی خود در صندوق هستند، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام به همراه استاندار ایلام و جمعی از مسئولان نظامی، اجرایی و فرهنگی استان در ساعت 8 و 30 دقیقه صبح امروز نیز در شعبه اخذ رأی دانشگاه علوم پزشکی ایلام واقع در بلوار آزادی حضور یافتند و رأی خود را در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صندوق ریختند.

 

خبرنگاران حول مسئولان استان ازجمله نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام و استاندار ایلام، حلقه زدند و در خصوص انتخابات و حضور باشکوه مردم در این انتخابات با آنان گفت‌وگو و مصاحبه می‌کردند، مردم حاضر نیز با مسئولان خوش وبش و احوال‌پرسی داشتند.

 

لحظه به لحظه بر موج مردم و حضور اقشار مختلف در شعبه برای رأی دادن اضافه می‌شد و این امر در کمال آرامش و با نظم و ترتیب خاصی برگزار می‌شد و هر کس که رأی خود را در صندوق می‌انداخت بانشاط و شور خاصی ناشی از اینکه در این امر خطیر شرکت کرده، از محل شعبه خارج می‌شد.

 

در سطح شهر نیز به سایر شعبات اخذ رأی نیز سر زدیم، صف‌های طولانی در محل شعبات اخذ رأی تشکیل‌شده بود، در هریک از شعبات با اخذ رأی، مردم با شورونشاط خاصی حضور پیداکرده و در انتخابات 7 اسفند شرکت کرده‌اند.

 

با نزدیک شدن به نیمه روز و ظهر روز 7 اسفند، همچنان بر تعداد جمعیت رأی‌دهندگان در انتخابات افزوده می‌شد و باید گفت که امروز 7 اسفند، مردم ایلام بار دیگر حماسه‌ای بزرگ خلق کردند.

 

گفتنی است، در استان ایلام در دو حوزه انتخابیه دهلران و ایلام دارای سه کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلام و یک کرسی نمایندگی خبرگان رهبری است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز