بهشتی واقعی در ایران + تصاویر

بهشتی واقعی در ایران + تصاویر

ایلام استانی است که کمتر به‌عنوان مقصد گردشگری مطرح بوده و کمتر کسانی آن را در برنامه سفر خود قرار داده‌اند. 

استان ایلام به مرکزیت شهر ایلام، ‌ در غرب ایران واقع شده و مرم آن به زبان کردی با گویش ایلامی تکلم می‌کنند. 

ایلام

در سفر به این دیار، ‌ دیدن کوه و آبشار گچان را از دست ندهید. برای رفتن به این ناحیه کوهستانی، از خروجی ایلام به سمت حمیل ۵ کیلومتری را باید طی کرده و پس از گذشتن از یک تونل وارد مسیر ورودی به این منطقه شوید. البته بقیه راه را باید پیاده بروید تا ‌پس از تقریبا یک ساعت و نیم پیاده‌روی به یکی از زیبا‌ترین تفرجگاه‌های طبیعی این شهرستان برسید. در راه رسیدن به این ناحیه زیبا و قبل از ورود به تونل، ‌ حتما سری هم به دره ارغوان بزنید و از دیدن درختان به گُل نشسته ارغوان حظ وافر ببرید. 

ایلام

مناظر اطراف سد ایلام، پارک جنگلی چغا سبز در خروجی ایلام به سمت مهران، دامنه کویر کوه در نزدیکی دره شهر و آبدانان، چشمه دوقلو آبدانان و کوه شلم از دیگر نقاط طبیعی این استان است که بازدید از آن‌ها می‌تواند در برنامه شما قرار گیرد. 

 

ایلام

علاوه بر این‌ها، طاق شیرین و فرهاد، شهر تاریخی ماداکتو، تنگ بهرام چوبین در نزدیکی دره شهر و پل گاومیشان در مسیر این‌شهر و در مرز لرستان مربوط به دوره ساسانی، از جاذبه‌های تاریخی این استان به شمار می‌روند که هر کدام در بستر زیبای کوهستانی بنا شده‌اند. 

 در این سفر حتما چادر و وسایل مربوط به طبیعت‌گردی را با خود به همراه داشته باشید و از بودن در دل طبیعت بکر ایلام لذت ببرید.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز