سایت کنونی دفع زباله شهر ایلام تهدیدی برای سلامت شهروندان است

معاون امور عمرانی استاندار ایلام سایت کنونی دفع زباله شهر ایلام را تهدیدی برای سلامت شهروندان مرکز استان دانست.

به گزارش ایرنا، شاپور پولادی عصر دوشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راههای استان اظهار کرد: مکان کنونی دفن زباله در محدوده بوستان جنگلی چغاسبز با توجه به شیب آن به سمت مرکز شهر در هنگام بارندگی و بروز سیلاب باعث ورود زباله به معابر اصلی می شود.

وی افزود: مسائل بهداشتی و خطرهای محیط زیستی ناشی از تجمع این زباله ها در محدوده شهر را باید جدی گرفت و هرچه سریع تر نسبت به انتقال این مواد و جانمایی در مکان دیگر برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: محدوده تونل راه کربلا می تواند به عنوان مکان جدید مورد ارزیابی کارشناسان شهرداری ، اداره راه و شهرسازی و پلیس راه قرار گیرد.

پولادی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در حاشیه شهرها و بویژه ورودی شهر ایلام رهاسازی نخاله های ساختمانی در حاشیه جاده ها است که بدون نظارت ارگان های ذیربط صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تجمع نخاله های ساختمانی مهم ترین منشا شیوع بیماری سالک است که هم اکنون در شهرستان های گرمسیری دهلران و مهران مشکلاتی عدیده را برای ساکنان این مناطق ایجاد کرده است.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: بدون شک اگر هر چه سریع تر برای انتقال این نخاله ها به مکانی دیگر چاره اندیشی نشود، شاهد شیوع بیماری سالک در مرکز استان نیز خواهیم بود.

پولادی در بخش دیگری از سخنان خود از کمبود علائم هشدار دهنده کنترل سرعت در جاده های برون شهری استان بویژه در محورهای منتهی به شهرستان های سیروان و چرداول انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر پلیس راه ، اداره حمل و نقل و پایانه ها و راه و شهرسازی نسبت به این موضوع شد.

وی گفت: اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی باید با لحاظ کردن مسائل ایمنی انجام شوند و بدون در نظر گرفتن استانداردهای ایمنی مخاطرات جدی برای سلامت مردم ایجاد می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به نزدیکی تعطیلات تابستانی پس از ایام عید سعید فطر تمامی ارگان ها و دستگاه ها باید از امادگی لازم برای خدمات امدادی و مقابله با حوادث احتمالی برخوردار باشند.

سید کمال الدین میرجعفریان افزود: وجود نخاله و زباله در حاشیه جاده ها چهره زشتی به ورودی شهرهای اصلی استان بخشیده و هم اکنون از وضعیت مناسبی در این زمینه برخوردار نیستیم.

وی همچنین خواستار تخصیص اعتبار لازم از سوی شورای برنامه ریزی استان برای ارتقای ایمنی راههای ارتباطی شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 9روز