سه‌شنبه 19 آذر 1398

ایلام می تواند به قطب صنعت توریسم درمانی غرب کشور تبدیل شود

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: ایلام می تواند به قطب صنعت توریسم درمانی غرب کشور تبدیل شود.

 

 

به گزارش قدس آنلاین از ایلام، دکتر سجاد حاتمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با بیان اینکه با بکارگیری تجهیزات پیشرفته پزشکی در بیمارستان طالقانی ایلام در هر هفته 3 بیمار خارجی از کشورهایی همچون عراق، سوئد، استرالیا و... در این بیمارستان مورد عمل جراحی زیبایی قرار می گیرند، اظهار داشت: بسیاری از بیماران عراقی به دلیل نزدیکی ایلام به کشور عراق و ارتباطات نزدیک قومی، مذهبی و همچنین اعتماد ویژه به سیستم درمانی استان، به ایلام مراجعه می کنند و در مراکز بهداشتی درمانی این استان مورد معالجه و مداوا قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارانی که برای درمان و جراحی به ایلام مراجعه کرده اند، از اقدامات درمانی صورت گرفته رضایت داشته و نتیجه مثبت دیده اند، افزود: برخی از مراجعین طبق قراردادی که بین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و استان بابل عراق منعقد شده است، برای سیر مراحل درمانی، از طریق مرز بین المللی مهران به استان ایلام مراجعه می کنند.

این جراح حاذق ایلامی، ایجاد زیرساخت های مختلف را لازمه توسعه صنعت گردشگری و توریسم درمانی دانست و تأکید کرد: مسئولین استانی بایستی با ایجاد کمپانی های توریست درمانی، احداث هتل های چند ستاره، تجهیز مراکز درمانی و ...، بستر مناسب برای جذب گردشگر و توریسم در استان را فراهم کنند.

دکتر سجاد حاتمی ارز آوری این صنعت برای استان و کشور را به ازای هر بیمار 5 تا 10 هزار دلار عنوان کرد و بیان داشت: این میزان هزینه برای ساکنین کشورهای خارجی مبلغی بسیار اندک است، اما اگر تعداد بیماران خارجی به استان افزایش یابد می تواند به توسعه استان، اشتغال زایی جوانان و گسترش صنعت توریسم، کمک شایان توجهی بنماید.

وی با اشاره به اینکه در مرکز تخصصی درمانی بیمارستان طالقانی ایلام کلیه اعمال زیبایی صورت، تنه، ترمیم اندام و اعضای قطع شده، سوختگی ها، ناهنجاری های ژنتیکی و مادرزادی همچون شکاف کام و لب شکری صورت می گیرد، افزود: مرکز بهداشتی درمانی طالقانی ایلام تنها مرکز تخصصی جراحی پلاستیک غرب کشور است و همین امر باعث شده که بیماران بسیاری از استان های همجوار به این مرکز برای انواع جراحی زیبایی مراجعه کنند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ایلام با بیان اینکه از 10 مراجعه کننده جراحی زیبایی به طور میانگین به 5 نفر از آنها توصیه می کنیم که تحت عمل جراحی قرار نگیرند، خاطرنشان ساخت: عمل جراحی را تنها برای افرادی که بدشکلی های بسیار بد یا دارای نقص مادرزادی هستند توصیه می نماییم.

دکتر سجاد حاتمی با اشاره به اینکه افرادی که خواهان انجام این نوع عمل جراحی هستند، به پزشکان عضو انجمن جراحان پلاستیک مراجعه کنند، گفت: لیست تمامی پزشکان جراح پلاستیک کشور در سایت این انجمن وجود دارد و بیماران می توانند با آسودگی خاطر، پزشک مورد نظر خود را انتخاب و زمینه مراجعه و سیر مراحل درمانی را فراهم کنند.

وی بیشترین تعداد عمل جراحی زیبایی در ایران و ایلام را مربوط به جراحی زیبایی «بینی» دانست و بیان داشت: بسیاری از مراجعان به دلیل چشم و هم چشمی، اطلاعات غلط اطرافیان و تبلیغات سوء در فضای مجازی برای عمل مراجعه می کنند که واقعاً بسیاری از این افراد به عمل زیبایی نیاز ندارند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ایلام از ساخت غضروف ناحیه بینی با استفاده از سلول های بنیادی در استان خبرداد و اظهار داشت: استان ایلام دارای پزشکان بسیار حاذقی است که متأسفانه بدلیل نبود امکانات به استان های همجوار و یا خارج از کشور مهاجرت می کنند که از مسئولان ارشد کشوری و استانی انتظار می رود که با در اختیار قراردادن تجهیزات درمانی، علاوه بر استفاده از پتانسیل انسانی دانشگاه علوم پزشکی استان، به بسط و گسترش صنعت توریسم درمانی کمک کنند.

دکتر سجاد حاتمی میزان بودجه دولتی مراکز درمانی استان خصوصاً بیمارستان طالقانی ایلام را ناچیز ارزیابی و تصریح کرد: بیشترین منبع مالی این مرکز درمانی از طریق جراحی های زیبایی تأمین می شود و بودجه دولتی سهم بسیار اندکی در تجهیز بیمارستان طالقانی دارد.

وی با بیان اینکه امروز (سه شنبه) 2 بیمار از کشور سوئد در این مرکز تخصصی، تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته اند، یادآور شد: امیدواریم با تجهیز کامل این مجموعه تخصصی و بهره گیری از سلول های بنیادین، در آینده خدمات بیشتر و بهتری به بیماران داخلی و خارجی ارائه نماییم.

نظرات ارسال نظر