سایت دفع زباله شهر ایلام تهدیدی برای سلامت شهروندان است

تجمیع زباله ها در فضای سبز شرق گیلان
 
معاون عمرانی استاندار ایلام سایت کنونی دفع زباله شهر ایلام را تهدیدی برای سلامت شهروندان مرکز استان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، شاپور پولادی عصر دوشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان اظهار کرد: مکان کنونی دفن زباله در محدوده بوستان جنگلی چغاسبز با توجه به شیب آن به سمت مرکز شهر در هنگام بارندگی و بروز سیلاب باعث ورود زباله به معابر اصلی می شود.

وی افزود: مسائل بهداشتی و خطرهای محیط زیستی ناشی از تجمع این زباله ها در محدوده شهر را باید جدی گرفت و هرچه سریع تر نسبت به انتقال این مواد و جانمایی در مکان دیگر برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: محدوده تونل راه کربلا می تواند به عنوان مکان جدید مورد ارزیابی کارشناسان شهرداری، اداره راه و شهرسازی و پلیس راه قرار گیرد.

پولادی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در حاشیه شهرها و به ویژه ورودی شهر ایلام رهاسازی نخاله های ساختمانی در حاشیه جاده ها است که بدون نظارت ارگان های ذیربط صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تجمع نخاله های ساختمانی مهم ترین منشا شیوع بیماری سالک است که هم اکنون در شهرستان های گرمسیری دهلران و مهران مشکلاتی عدیده را برای ساکنان این مناطق ایجاد کرده است.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: بدون شک اگر هر چه سریع تر برای انتقال این نخاله ها به مکانی دیگر چاره اندیشی نشود، شاهد شیوع بیماری سالک در مرکز استان نیز خواهیم بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز