آتش بخش وسیعی از ارتفاعات جنگلی شلم در ایلام را فرا گرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام از وقوع آتش سوزی در بخش وسیعی از ارتفاعات جنگلی شلم در حوالی شهر ایلام خبر داد.

 

مازیار سلیمان نژاد شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی از محدود جنگلی پارک چغاسبز بخاطر بی احتیاطی عامل انسانی آغاز و هم اکنون به ارتفاعات شلم مشرف به شهر ایلام کشیده شده است. 

وی اظهار کرد: این آتش سوزی ساعتی پیش شروع شده و بدلیل وزش باد شدید در منطقه همچنان رو به گسترش است با این حال عوامل امدادی، آتش نشانی، محیط بانی، نیروهای انتظامی، اعضای ستاد مدیریت بحران استان ایلام و نیروهای مردمی در منطقه حضور یافته و در حال اطفای حریق هستند. 

سلیمان نژاد در خصوص امکان استفاده از بالگرد برای خاموش کردن آتش افزود: با توجه به وزش باد و تاریکی هوا امکان استفاده از بالگرد برای خاموش کردن آتش وجود ندارد. 

وی تاکید کرد: سعی می کنیم پنجشنبه شب با تلاش همه عوامل امدادی و آتش نشانی و استفاده از نیروهای سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم آتش را مهار کنیم. 

به گفته وی، در صورت مهار آتش و پس از اطفای حریق در منطقه دیده بان می گذاریم تا از خاموش بودن و عدم سرایت دوباره آتش به عرصه های طبیعی مطمئن شویم. 

به گزارش ایرنا، منطقه وسیعی از پارک جنگلی چغاسبز و ارتفاعات شلم مشرف به شهر ایلام هم اکنون در آتش می سوزد و شعله های آتش از همه مناطق شهری کاملا مشهود است ضمن اینکه تلاش عوامل امدادی برای اطفای حریق با جدیت ادامه دارد. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام یادآور شد: این آتش سوزی به گونه های جانوری و گیاهی موجود در منطقه نیز آسیب می زند هر چند از میزان خسارت و میزان آتش سوزی هنوز اطلاع دقیقی در دست نیست. 

به رغم وزش باد شدید در منطقه هم اکنون جهت وزش باد تغییر یافته و این موضوع به خاموش کردن آتش در منطقه کمک می کند. 

مدیرکل بحران استان ایلام نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از عموم مردم خواست برای خاموش کردن آتش عوامل امدادی را یاری کنند. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز