مدیریت بحران استان ایلام برای مهار آتش سوزی از مردم درخواست کمک کرد

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام از اقشار مختلف مردم ایلام برای مهار آتش سوزی منطقه جنگلی چغاسبز و ارتفاعات شلم، درخواست کمک کرد.

 

احمد کرمی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعتی پیش آتش سوزی در منطقه جنگلی چغاسبز بدلیل خطای انسانی رخ داد که بدلیل وزش باد این حریق همچنان در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه بدنبال وقوع این آتش سوزی ستاد مدیریت بحران تشکیل جلسه داد و همه اعضای ستاد به همراه نیروهای امدادی و آتش نشانی برای اطفای حریق در محل حضور دارند، اظهار کرد: حجم آتش سوزی زیاد است.

کرمی افزود: نیروهای امدادی محیط زیست و منابع طبیعی، شهرداری و آتش نشانی و نیروهای انتظامی و نظامی تعدادی از گروه های مردمی با تجهیزات برای مهار آتش سوزی در منطقه حضور داشته و کار اطفای حریق با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه حجم بالای آتش سوزی، وزش باد و کوهستانی و جنگلی بودن منطقه از دلایل عمده برای کندی عملیات مهار آتش است، یادآور شد: نیروهای امدادی و آتش نشانی به تنهایی قادر به مهار آتش سوزی نیستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام گفت: از عموم مردم بویژه سازمان های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست درخواست می کنیم برای کمک به عوامل امدادی و تسریع در عملیات مهار آتش سوزی به منطقه بیایند.

ساعتی پیش آتش سوزی در منطقه پارک جنگلی چغاسیز شهر ایلام بدلیل خطای عامل انسانی روی داده که هم اکنون این حریق با توجه به وزش باد شدید در منطقه بخش وسیعی از ارتفاعات شلم مشرف به شهر ایلام را در بر گرفته بطوریکه شعله های آتش از اکثر مناطق شهر بخوبی قابل مشاهده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز