آتش‌سوزی مهیب در ارتفاعات شلم/ آتش سوزی بیش از صدهکتار جنگل تاکنون

معاون فنی اداره منابع طبیعی استان ایلام گفت: به دلیل کمبود امکانات و سرعت باد خاموش کردن آتش به کندی صورت می‌گیرد.

حجت اله فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام گفت: جنگل‌های بلوط ارتفاعات شلم در بالاسر منطقه تفریحی چغاسبز در حال آتش‌سوزی است و همکاران ما و نیروهای مردمی در حال خاموش کردن آن هستند.

وی بابیان اینکه متأسفانه امکانات ما در مقابل این آتش‌سوزی بسیار ناچیز است، گفت: این آتش‌سوزی مهیب در ارتفاع شلم و کبیر کوه به علت بی‌احتیاطی گردشگران هنگام حضور در منطقه و روشن کردن آتش  اتفاق افتاده است.

معاون فنی اداره منابع طبیعی استان ایلام گفت : منطقه صعب‌العبور‌است و مهار آتش به‌کندی صورت می‌گیرد نیروهای منابع طبیعی و سایر ارگان ‌ها و مردم در محل آتش‌سوزی حضور دارند و در حال مهار هستند.

فتحی با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌های دیگری در مناطق مله پنجاب و شش دار داشتیم و این چهارمین  منطقه است که آتش‌سوزی داشتیم و همین موجب شده که نیروهای امدادی ما خسته شوند.

وی ادامه داد: جنگل‌های منطقه انبوه و قرق هستند و به‌سرعت آتش پیش می‌رود و چون منطقه در ارتفاعات و بیشتر قسمت‌های منطقه سنگ‌های آهکی است که انفجار می‌کنند و همین خاموش کردن آتش را کندتر می‌کند.

معاون فنی اداره منابع طبیعی استان خاطرنشان کرد: آتش‌سوزی خیلی شدید و در حجم عظیمی است و نیاز به کمک و همراهی نیروهای لشکری و کشوری است و حضور مردم نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایسنا تاکنون بیش از صد هکتار از جنگل های زاگرس درآتش سوزی های امروز از بین رفته است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز