کارگردان "حیات در رگ‌های سرد" از افعی می‌گوید

فیلم مستند «حیات در رگ‌های سرد» به کارگردانی فتح‌الله امیری از جمله آثار مستندی است که با تصویر کردن زندگی نوعی از مار به نام افعی دم عنکبوتی به عنوان تنها فیلم زیست محیطی در سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران نمایش داده می‌شود.

به گزارش ایسنا،فیلم مستند «حیات در رگ‌های سرد» به کارگردانی فتح الله امیری از جمله آثار مستند با موضوع حیات وحش است که در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم تهران حضور دارد این فیلم مستند 39 دقیقه‌ای زندگی یکی از نادرترین مارهای موجود مار به نام افعی دم عنکبوتی را نشان می‌دهد.

فتح الله امیری کارگردان فیلم مستند «حیات در رگ‌های سرد» درباره این فیلم مستند زیست محیطی به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام گفت: این فیلم به بررسی زندگی اسرارآمیز خزندگان استان ایلام می‌پردازد.

این کارگردان که سال گذشته «حیات در رگ‌های سرد» را در بخش مستند سی و دومین جشنواره فیلم فجر روی پرده برده است در ادامه با اشاره به چگونگی آشنا شدن با این سوژه گفت: تعریف این افعی را به عنوان نادرترین نوع مار شنیده بودم. اما باور نکردم چنین موجودی وجود داشته باشد تا اینکه توسط محقق فیلم بخشی از زندگی این مار را که با دوربین موبایل تصویربرداری کرده بود، دیدم.

وی افزود: زمانی که شکل ظاهری، نوع خزیدن و شکار افعی دم عنکبوتی را دیدم به معنی واقعی شگفت‌زده شدم و بنا را بر این گذاشتم که حتما این مستند را بسازم.

این مستندساز با اشاره به ساختار این اثر در ژانر مستندهای حیات وحش گفت: این فیلم از جمله آثار مستند حیات وحش است که به نوعی در حوزه رفتارشناسی این افعی ساخته شده است و ما زندگی این افعی از بدو تولد تا مرحله رشد و نمو و کنار آمدن با طبیعت، پوست‌اندازی، شکار و زاد و ولد را به تصویر کشیده‌ایم.

امیری در پایان افزود: «حیات در رگ‌های سرد» از جمله آثار مستندی است که روایتی داستان‌گونه دارد و در عین حال اطلاعات علمی مفید و جامعی از این افعی و حیات وحش در این منطقه جغرافیایی ایران به دست می دهد. نکته قابل توجه اینکه ساخت این فیلم سه سال به طول انجامید.

مستند «حیات در رگ‌های سرد» در نخستین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در بخش مسابقه ملی در تاریخ 22 مهرماه ساعت 18 در سالن 4 پردیس سینمایی ملت نمایش داده می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز