سه‌شنبه 26 شهریور 1398

سایه ی جاده های مرگ بر سر مردم سیروان

سیروان یکی از شهرستان های است که از لحاظ راه هنوز با مشکلات فراوانی روبروست است.

جاده ها و راه های ارتباطی فرعی و اصلی امروز عاملی مهم در توسعه هر منطقه محسوب و جاده استاندارد یکی از مهمترین نیازهای هر منطقه محسوب می شود.

بدون شک وقتی جاده ها باعث افزایش تصادفات می شوند، علاوه بر خسارت به جامعه به بدنه اقتصادی مردم نیز زیان وارد می شود.

شهرستان سیروان یکی از شهرستان های است که از لحاظ راه هنوز با مشکلات فراوانی روبروست که شاید با نوشتن این چند سطر قابل بیان نباشد چرا که گفتن از راه های شهرستان سیروان همانند جاده کم عرض و پیچ های تند و خطرناکش بسیار دشوار است.

اهالی شهرستان سیروان اعتقاد دارند یکی از اقداماتی که بایست بعد از تأسیس شدن شهرستان سیروان بلافاصله انجام و مورد پیگیری جدی مسئولین قرار می گرفت، مشکلات مربوط به راههای غیراستاندارد این شهرستان است که متاسفانه هنوز هم بعد گذشت 2 سال از ارتقاء بخش به شهرستان به قوت خود باقی مانده و تغییرات چندانی صورت نگرفته است بطوریکه بر پروژه های راه سازی آن گرد و غبار بی عدالتی و بی تدبیری نشسته است.

جاده دسترسی به مرکز شهرستان سیروان که از اولین جاده های احداثی در طول استقلال استان ایلام است، اما متاسفانه به علت عدم توجه مسئولین همچنان کوره راهی بیش نیست.

جاده سه راهی کارزان تا لومار که به طول 35 کیلومتر می باشد، دارای عرض کم، پیچ های تند و پی در پی و نقاط حادثه خیز فراوان است، به عنوان جاده مرگ یاد می شود، از طرف دیگر نداشتن گاردهای حفاظتی و شانه های خاکی استاندارد خطر تردد در این جاده را می افزاید.

شهرستان سیروان با توجه دارا بودن نقاط تفریحی و گردشگری فراوان و محصولات کشاورزی متنوع و همچنین تردد مسافران در ایام مختلف سال نیازمند کیفی سازی، توسعه جاده ها و ایمن سازی راه ها است.

استاندار ایلام در جمع مردم شهرستان سیروان جمله قابل تاملی در مورد جاده کارزان به لومار گفت: "تا اینکه جاده تعریض می شود از رانندگان می خواهم با سرعت کمتر رانندگی کنند"!!!!!!

آیا بهتر نیست به جای این حرف ها هر چه زودتر جاده را تعریض و نقاط حادثه خیز آن را حذف تا شاهد خانواده هایی نباشیم که در این جاده های نامناسب عزیزان خود را از دست می دهند.

کی فرصت فرا می رسد که مسئولین هم به این شهرستان نگاه خاص داشته باشند؟

 مردم دیگر از گفتن تکرارها، وعده ها و شعارها خسته شده اند و مسئولین برای یک بار هم شده خدمت به مردم را بزرگترین افتخار خود بدانند و در راه مقدس خدمت به این مردم محروم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.

نظرات ارسال نظر