تمهیدات جمعیت هلال‌احمر برای زائران کربلای معلا

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور از تمهیدات این سازمان در مرز مهران برای زائران عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، «فرحناز رافع» در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: طرح خادمان حرم مهرورزی جمعیت هلال احمر روز اربعین حسینی با هدف کمک به بهبود سلامت عزاداران حسینی مشرف شده به کربلا معلی در پایانه مرزی مهران اجرا می‌شود.

رافع با بیان اینکه چادرهای ویژه بانوان و آقایان در قالب این طرح برای ارائه خدمات رایگان پزشکی، دارویی و بسته‌های بهداشتی به عزاداران حسینی در محل پایانه مرزی مهران و محل ورود و خروج زوار دایر می‌شود، عنوان کرد: پزشکان، پیراپزشکان و امدادگران در این چادرها بسته‌های بهداشتی، خدمات درمانی، دارویی و کنترل فشارخون را به زائران ارائه می‌کنند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود 100 هزار نفر در روز اربعین حسینی در قالب این طرح خدمات دریافت کنند و دعوت از خیرین برای تهیه غذای زائران و هماهنگی با سازمان امداد و نجات برای تهیه پتو برای کسانی که یک شب در مهران بیتوته می‌کنند از جمله امکاناتی است که تلاش می‌شود در اختیار زائران در مرز مهران قرار گیرد.

رافع با اشاره به اینکه زنان سراسر کشور تحت پوشش طرح سفرنامه سلامت و امید قرار می‌گیرند، اضافه کرد: در اجرای این طرح بیماری‌های رایج کشور در استان‌ها شناسایی و با استفاده از فرهنگ سازی، استفاده از ظرفیت پزشکان داوطلب هلال احمر و ترویج سلامتی برای کاهش بیماری‌ها اقدام می‌شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه این طرح 27 مهرماه از استان گلستان آغاز و پس از استان اصفهان 9 آبان ماه در این استان اجرا خواهد شد وجامعه هدف این طرح زنان هستند خاطر نشان کرد: طرح مذکور قرار است در 12 استان کشور اجرایی و سپس سراسر کشور را پوشش دهد.

رافع گفت: با اجرای این طرح ضمن تقویت مجامع نیکوکاری، خانه‌های داوطلب، کمک‌های مردمی و برپایی چادرهای سلامت قصد داریم با تمام توان، ظرفیت داوطلبان را به سمت کاهش بیماری‌ها و سرطان‌های رایج در حوزه زنان به کار ببریم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه رویکرد این طرح پیشگیری و آموزش بوده و قبل از اجرای طرح در هر استان و شهر آماری از طریق پایش سلامت شهروندان شهر انجام خواهد شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در 4 شهرستان استان ایلام خانه‌های داوطلب تخصصی امید و سلامت راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا مروارید» استاندار ایلام نیز اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 400  هزار نفر در ایام اربعین حسینی از مرز مهران تردد کردند که بهترین خدمات را جمعیت هلال احمر در مرز مهران ارائه داد.

وی افزود: در سال جاری نیز جمعیت هلال احمر می‌تواند خدمات بهتر و بیشتری را نسبت به سال گذشته ارائه دهد چرا که انتظار می‌رود امسال در ایام محرم و اربعین حسینی حجم عظیمی از زوار از مرز مهران تردد کنند که می‌توان از این فرصت برای شناسایی استان استفاده کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز