ایلام آماده پذیرش بیماران عراقی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ایلام آماده پذیرش بیماران عراقی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دلپیشه ظهر دوشنبه در نشست با مسئولان واسط عراق اظهار داشت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان ایلام به نحوی است که می تواند در این زمینه جوابگوی اعزام بیماران از کشور عراق به استان ایلام باشد و این امر قطعاً هزینه های درمانی را برای آنان به حداقل می رساند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که با انجام دیدارهای مسئولان ارشد دو کشور زمینه های همکاری نسبت به گذشته ارتقاء یابد و زمینه استفاده از ظرفیت های آموزشی، بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران به مطلوب تر از گذشته شود.

دلپیشه تصریح کرد: اعزام بیماران از کشور عراق به کشورهایی نظیر ترکیه، هند و مالزی هزینه های سرسام آوری را به آنان تحمیل می کند که در صورت انعقاد تفاهمنامه درمانی با استان ایلام این هزینه ها به حداقل ممکن خواهد رسید.

این مسئول بیان داشت:  در حال حاضر حوزه بهداشت و درمان استان ایلام آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی است و افزون بر این، جذب دانشجویان در مقاطع تکمیلی و ارائه خدمات آموزشی به عراقی‌ها یکی دیگر برنامه‌های در حال تحقق دانشگاه علوم پزشکی ایلام است.

وی به تفاهم نامه های امضاء شده بین استانداران واسط و ایلام اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به مشترکات مذهبی و فرهنگی، استانداران این دو استان تفاهمنامه هایی را در خصوص همکاری در حوزه بهداشت و درمان امضاء کرده اند که زمینه برای همکاری های بیشتر هموار شده است.

این مسئول بیان داشت: با توجه به نقاط مثبت و مطلوب استان ایلام در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی این آمادگی را داریم که در این زمینه با استان واسط عراق همکاری های قابل توجه و ویژه ای داشته  باشیم و ظرفیت ها  و توانمندی های موجود حوزه سلامت استان ایلام طبق نظر مسئولان استان واسط عراق برای همکاری های دوجانبه بسیار مطلوب عنوان شده است.

دلپیشه اظهار داشت: روابط صمیمانه و مشترکات مذهبی و فرهنگی از جمله عواملی است که دو استان واسط عراق و ایلام را به یکدیگر نزدیک کرده و خوشبختانه از سوی مسئولان دو استان نیز تلاش های شایسته ای در راه ارتقاء این ظرفیت های ارزنده انجام شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز