دوشنبه 1 مهر 1398

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: نتیجه‌ی کوچکترین تعرض به ایران پشیمانی است

 فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمان قصد داشتند با تحمیل جنگ8 ساله نظام را از پا دربیاوند اما باور، اعتقاد و فرهنگ مردم ایران اسلامی موجب پیروزی ما شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، سرلشکری «محمدعلی جعفری» در جمع پاسدارن و بسیجیان سپاه امیرالمومنین(ع)،اظهار کرد: دفاع مقدس یادگار ماندگاری است که هیچگاه از یاد ملت سرافراز ایران اسلامی محو نخواهد شد و مردم استان ایلام در پیروزی این آزمون بزرگ دفاع مقدس نقش خود را به خوبی ایفا کرد.

 وی با بیان اینکه باید با مجاهدت راه و آرمان‌های شهدا را پاسداری کینم، افزود: روزهای اول جنگ بسیار سخت بود چرا که ما هیچ آمادگی نداشتیم و مردم  تازه کشور  خود را که از چنگال رژیم پهلوی در آورده بودند که دنیای استکبار جنگ 8 ساله را به ما تحمیل کرد.

جعفری با اشاره به اینکه شعار‌ها و اهداف نظام اسلامی در اول انقلاب مشخص بود و ما به دنبال ظلم‌ستیزی و کمک به مظلومان جهان هستیم، ادامه داد: تلاش داریم قوانین اسلامی را در جامعه پیاده کنیم چرا که ایران اسلامی باید منادی اسلام واقعی شود.

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: ما دنبال معرفی ایران اسلامی به دنیا هستیم و تاکنون در زمینه‌های مختلف دشمنان برنامه‌ریزی‌های زیادی برای براندازی این نظام کردند اما با حمایت مردم و داشتن رهبر بزرگوار تاکنون همه توطئه‌های آنان نقش بر آب شده است.

 وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال تصرف سرزمین‌های اسلامی از نیل تا فرات بودند اما انقلاب اسلامی ایران مانع این هدف شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان از اول تلاش داشتند نگذارند ریشه این نظام محکم شود اما راه به جایی نبردند چرا که این انقلاب مورد حمایت مردم است.

 جعفری با اشاره به اینکه دشمنان در زمینه‌های نظامی، امنیتی و اقتصادی برای براندازی نظام تلاش کردند اما در هدف خود ناکام ماندند، افزود: دشمان قصد داشتند با تحمیل جنگ نظام را از پا در بیاوند اما باور، اعتقاد و فرهنگ مردم ایران اسلامی موجب پیروزی ما شد.

 فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بعد از شکل‌گیری انقلاب اسلامی به سرعت فرهنگ مقاومت و پدیده ایستادگی ملت ایران در دیگر کشورهای از جمله لبنان، فلسطین، یمن و لیبی در برابر ارتش‌های مسلح  گسترش یافت، گفت: امروز می‌بینیم ایستادگی و مقامت مردم سرنوشت ملت‌ها را رقم می‌زند که این از برکات و الگو‌گیری از دفاع مقدس ایران است.

 جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از 1400 سال به بار نشسته و راه برگشتی وجود ندارد و باید تا آخر بایستیم، افزود: جمهوری اسلامی امروزه به الگویی در جهان تبدیل شده لذا این مهم وظیفه ما را خطیرتر می‌کند و تا حکومت کامل اسلامی فاصله داریم اما جهت گیری‌ها کاملا اسلامی است که باید تلاش‌ها و مجاهدت‌ها بیشتر شود.

 فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ایمان همراه با عمل صالح در هر جامعه‌ای باشد آن جامعه موفق خواهد شد، خاطرنشان کرد: مجاهدت با جان و مال در راه خدا بهترین عمل صالح است که باید با آن توجه جدی شود.

 وی ادامه داد: باید بدانیم چه اتفاقی در گذشته افتاده و چه دستاوردهای بزرگی به دست آمده و چه اتفاقی قرار است در آینده بیفتد و در این مسیر خود را آماده کنیم و همیشه در جبهه انقلاب اسلامی باشیم.

 جعفری با اشاره به اینکه با باید در همه زمینه‌ها در خط اول جبهه باشیم نه فقط حبهه نظامی، تصریح کرد: ایران اسلامی  از تهدیدات نظامی و امنیتی عبور کرده است. مثلا دشمن در فنته 88 راه به جایی نبرد. دشمن در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در جنگ با ما است، لذا باید مراقب باشیم به اهداف خود نرسد.

 فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی گروه تروریستی داعش را برنامه‌ریزی آمریکا برای تحقق اهداف خود در منطقه دانست و افزود: ایران اسلامی در آمادگی بسیار خوبی برای جنگ نظامی دارد و اگر چنانچه قصد کوچکترین تعرضی به خاکی ایران را داشته باشند پاسخ پشیمان کننده و بازدارنده خواهند دید.

 وی با بیان اینکه با ایستادگی مردم عراق و حمایت ایران، داعش به عقب رانده شد، افزود: درسی که مردم عراق از 8 سال دفاع مقدس ایران گرفتند داعش را در رسیدن به اهدافش ناکام  گذاشته و با کمک خدا و ایستادگی مردم عراق این گروه تروریستی نابود خواهد شد.

 جعفری ادامه داد: ملت و ارتش سوریه با الگوگیری از انقلاب اسلامی تاکنون ترویست‌های تکفیری را در اهداف خود ناکام گذاشته‌اند که با امدا‌دهای غیبی خداوند مردم سوریه بر تکفیری‌ها پیروز خواهند شد.

 فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه عرصه‌ی مبارزه با دشمنان اسلام فقط  نظامی نیست، تصریح کرد: جهاد علمی، سازندگی، فرهنگی باید با عزم راسخ پیش برود تا دشمن نتواند سوء استفاده کند.

نظرات ارسال نظر