پنج‌شنبه 19 تیر 1399

خراسان شمالی، یزد و ایلام از فردا تا ۵ آذر همکد می‌شوند

سخنگوی مخابرات ایران گفت: سه استان باقیمانده در صف همکد‌سازی خراسان شمالی، یزد و ایلام هستند که به ترتیب فردا (۲۱ آبان)، ۲۸ آبان و ۵ آذر همکد می‌شوند.
 
داوود زارعیان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه اجرای طرح‌ هم‌کدسازی به دلیل برخی موضوعات فنی کمی با تأخیر مواجه شد، اظهار کرد: هم‌اکنون طرح ملی همکدسازی در ۲۸ استان کشور اجرا شده و کدهای بین شهری از بین رفته است و رفته رفته تا پنجم آذر ماه کلیه کدهای بین شهری حذف و ۳۱ کد استانی جایگزین چندین هزار کد سابق می‌شود. 

وی درباره برنامه زمانی اجرای این طرح در سه استان باقیمانده نیز گفت: هم‌اکنون سه استان خراسان شمالی، یزد و ایلام به عنوان استان‌های پایانی در صف همکدسازی هستند که خراسان شمالی فردا (۲۱ آبان)، یزد ۲۸ آبان و ایلام ۵ آذر ماه همکد می‌شود. 

مدیر کل روابط عمومی مخابرات ایران با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۱۲ هزار کد تلفن بین شهری حذف شده است، درباره مزایای اجرای این طرح گفت: با اجرای همکدسازی، هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به ثابت داخل استانی ۳۰ ریال و هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به ثابت بین استانی ۳۳۰ ریال محاسبه می‌شود. 

او افزود: در گذشته مکالمه ثابت به ثابت شهری دقیقه‌ای ۲۲.۷۸ ریال محاسبه می‌شد و این نرخ برای مکالمه ثابت به ثابت بین شهری در چهار زون ۱، ۲، ۳ و ۴ محاسبه می‌شد که در دورترین نقطه که مربوط به زون۴ بود، تعرفه مکالمه تا ۸۱۶ ریال افزایش می‌یافت. 

زارعیان با تأکید بر اینکه همکدسازی طرح عدالت‌محور است، ابراز کرد: با اجرای این طرح هزینه‌های مشترکان افزایش نمی‌یابد برای مثال تا یک ماه پیش اگر از زابل به زاهدان تماس می‌گرفتیم باید دقیقه‌ای ۴۰ تومان پرداخت می‌کردیم ولی در حال حاضر دقیقه‌ای سه تومان می‌پردازیم.
نظرات ارسال نظر