نخستین جراحی شکستگی مهره کمر در ایلام انجام شد

دکتر 'محمد کریمیان' روز یکشنبه گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: متخصصان استان برای نخستین بار این عمل جراحی سخت و دشوار را از راه شکم و قفسه سینه انجام دادند.

وی ادامه داد: با توجه به فرم شکستی مهره کمر بیمار، امکان عمل از پشت نبوده و به دلیل وجود عروق اعصاب و احشاء شکمی و قفسه سینه در مسیر دسترس به مهره بسیار عمل سخت و خطرناکی بود.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: این عمل جراحی با حضور جمعی از پزشکان باتجربه استان از جمله دکتر هاتفی جراح اعصاب، دکتر واثق، دکتر پیمان و دو نفر متخصص بیهوشی، کادر عمل و تکنیسن بیهوشی و جراحی در مدت هفت ساعت انجام گرفت.

کریمیان تاکید کرد: پس از ورود از شکم به ناحیه مورد نظر، مهره شکسته بیمار آزاد شده و در دسترس جراح قرار گرفته و بلافاصله عمل جراحی بدون آسیب به اعصاب و عروق ناحیه مورد نظر انجام شد.

وی یادآور شد: خوشبختانه هم اکنون بیمار در سلامتی کامل به سر می برد که جا دارد از تیم پزشکی که همراه بنده در این عمل سخت و موافقیت آمیز حضور داشتند، قدردانی کنم.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) اضافه کرد: این قبیل عمل های جراحی سخت بطور معمول در مراکز درمانی تخصصی و در استان های برخوردار و مجهز انجام می گشود.

کریمیان گفت: طرح تحول سلامت کمک قابل توجهی به مردم در کاهش هزینه های درمانی کرده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز