یک‌شنبه 15 تیر 1399

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان: آیت‌الله مهدوی‌کنی امین امام و رهبری بود

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان گفت: مرحوم مهدوی‌کنی در هر جایی که نظام به حضور ایشان نیاز داشت دریغ نمی‌کرد و خالصانه کارشان را با شایستگی تمام انجام می‌دادند و امین امام(ره) و رهبری بود.

آیت‌الله «سید مجتبی طاهری‌خرم‌‎آبادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، با تسلیت ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی خدمت محضر مبارک حضرت بقیه‌الله الاعظم، مقام معظم رهبری(دامت برکاته)، علما، مراجع و حوزه‌ی علمیه و آرزوی هم‌نشینی روح آن انسان بزرگ با اولیائش، اظهار کرد: بنده از قدیم‌الایام به‌واسطه‌ی مرحوم طاهری خرم‌آبادی با این انسان بزرگ و شخصیت معنوی و سلوک اخلاقی ایشان آشنا بودم.

وی بابیان اینکه مرحوم مهدوی‌کنی از شخصیت‌های بزرگ روحانیت قبل و بعد از انقلاب بودند، تصریح کرد: وی از مجتهدان برجسته، مبرز و وارسته و از علمای بزرگ تهران و یک روحانی به تمام معنا روحانی و طلبه بود و این رشته را در زندگی خود اصل قرار داده بود و کار تبلیغ را سرلوحه‌ی زندگی خود قرار داده بود.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس خبرگان ادامه داد: این شخصیت وارسته در پیروزی انقلاب نقشی اساسی داشت و به جرم همراهی با انقلاب مانند سایر انقلابیون از گرفتاری‌ها و تنگناهایی که رژیم سابق برای آن‌ها به وجود آورده بود بی‌نصیب نماند و با تحمل حبس و تبعید در کنار نهضت ماند و بعد از انقلاب همواره پشت سر امام و رهبری حرکت کرد.

آیت‌الله طاهری با اشاره به نقش اساسی مهدوی‌کنی در شورای انقلاب، کمیته انقلاب و وزارت کشور، نخست‌وزیری و اقامه‌ی نماز جمعه‌ی تهران، تصریح کرد: این شخصیت عزیز در هر جایی که نظام به حضور ایشان نیاز داشت دریغ نمی‌کرد و خالصانه کارشان را با شایستگی تمام انجام می‌دادند.

وی ادامه داد: از زمانی که در مجلس خبرگان انجام وظیفه می‌کنم از نزدیک شاهد اخلاص، صفا، صمیمیت و حس مسئولیت ایشان بودیم و با نمایندگان مردم با صمیمیت، عطوفت و یگانگی برخورد می‌کرد و در تمام فعالیت‌های ایشان اخلاص نمایان بود.

آیت‌الله طاهری بابیان اینکه مرحوم مهدوی‌کنی امین امام و رهبری بود، تصریح کرد: وفقتی امام خمینی(ره) تصمیم گرفتند نسخه‌ای از وصیت‌نامه‌ی خود را در حرم امام رضا(ع) در مشهد نگهداری شود، مسئولیت انتقال آن را پس از مشورت با بزرگان به این انسان امین که این ویژگی را در تمام مسئولیت‌های خود نشان داده بود سپرد.

نماینده‌ی استان ایلام در مجلس خبرگان توجه به تولید علم و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص برای بر عهده گرفتن نقش‌ها در جمهوری اسلامی را یکی از دغدغه‌های مرحوم مهدوی‌کنی عنوان کرد و ادامه داد: تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) تلاشی ارزشمند در این راستا بود که امروز بحمدالله در این راه مؤثر بوده است.

وی افزود: این مرد بزرگ در کنار مسئولیت‌های بزرگ سیاسی که داشت، به طلبگی و تبلیغ به‌عنوان وظیفه‌ای اصلی نگاه می‌کرد و فعالیت‌های وی در مدرسه مروی در تاریخ این مرکز علمی ماندگار خواهد بود.

آیت‌الله طاهری گفت: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی در عقیده‌ی خود انسان محکمی بود و همواره پشت سر امام و رهبری بود و با روشی پدرانه رویکرد معتدلی داشت و اخلاق و رویه‌اش طوری بود که با نصیحت و خیرخواهی دیگران را جذب می‌کرد که این را از قرآن، عترت و اهل‌بیت گرفته بود و همواره تأکید می‌کرد که مبادا این القاب و عناوین ما را گول بزند و به اشتباه بیفتیم.

وی طلبگی به معنای واقعی، پاکی، احساس مسئولیت در قبال مسئولیت‌ها و اخلاص را از ویژگی‌های آن انسان وارسته دانست و ابراز امیدواری کرد این ویژگی‌ها همواره چراغ راه طلاب، جوانان و کسانی باشد که هم می‌خواهند هم راه کمال را بپیمایند و هم در جامعه نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.

نظرات ارسال نظر