بلاتکلیفی استادیوم عدالت ایلام پس از چند افتتاح!!!

200 هزار متر مربع مساحت و 36 هزار و 600 متر مربع زیربنا دارد، زمین چمن، سالن تیراندازی، تنیس، بیلیارد و .... اینها بخشی از امکانات آن هستند، 7 سال است مردم استان به خصوص ورزشکاران ایلامی چشم انتظار افتتاحش هستند. همه اینها توصیف حال بزرگترین پروژه ورزشی استان یعنی استادیوم 15 هزار نفری عدالت شهر ایلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، تا پیش از آخرین حضور رییس جمهور دهم در ایلام، قول افتتاح استادیوم 15 هزار نفری ایلام در هر هفته دولت و دهه فجری از سوی مسئولان داده می‌شد تا اینکه در آخرین سفر دولت به استان افتتاح شد.

این پروژه ورزشی بارها از سوی مسئولان استانی تا مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مورد بازدید قرار می‌گرفت و قول افتتاح آن حتی در رسانه‌ها نیز داده می‌شد به طوری که اگر در موتورهای جستجوگر اینترنتی عبارت «استادیوم 15 هزار نفری ایلام» سرچ شود نمونه‌ها و مصادیق کافی برای این ادعا وجود دارد.

طرح‌های مهر ماندگار در اواخر دولت گذشته به خوبی نام استادیوم عدالت ایلام را به خاطر دارد چرا که در هر دوره‌ای نام این ورزشگاه در لیست پروژه‌ها بوده است و جزء 30 پروژه ورزشی در کشور بود که می‌بایست تا آخر دولت محمود احمدی‌نژاد افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسید که البته آنها در دقایق پایانی دولت گذشته ظاهرا افتتاح کردند و پرونده این طرح بزرگ ورزشی برای دولت گذشته مختومه شد.

سال 86 بود که کلنگ این مجموعه ورزشی به زمین زده شد که با گذشت 7 سال از آن تاریخ هنوز به صورت قطعی از پیمانکار تحویل نشده است. یکی از بخش‌های مهم و مورد توجه این استادیوم زمین چمن فوتبال آن است که با وجود آماده شدن این بخش از مجموعه هنوز میزبان هیچ مسابقه‌ای نبود و هیچ توپی چمن آن را لمس نکرده است.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور استادیوم 15هزار نفری شهر ایلام یکی از این پروژه‌ها است که صددرصد اعتبارات آن درسال 91 تخصیص یافته است اما تاکنون خبری از افتتاح کامل آن نیست.

این پروژه شامل زمین چمن، سکوی تماشاگران، جایگاهvip، سالن‌های تیراندازی، تنیس روی‌میز، بیلیارد، قسمت اداری، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی و سونا است که فاز اول آن شامل پارکینگ، vip  جایگاه خبرنگاران، کاسه استادیوم (چمن) به بهره‌برداری می‌رسد.

نکته قابل توجه این است که با وجود تیم‌های فعال فوتبال استان و استفاده آنها از زمین غیر استاندارد استادیوم جهان پهلوان تختی که با گلایه این تیم‌ها مواجه شده نمی‌دانیم این مجموعه چه زمانی افتتاح می‌شود تا این انتظار پایان یابد.

اظهارنظر مسئولان استان در مورد زمان افتتاح این مجموعه ورزشی به یکی از خبرهای ورزشی پایه در سایت‌های خبری استان تبدیل شده که در آخرین اظهارنظر فرماندار ایلام وعده پایان سال را برای بهره‌برداری از تنها استادیوم 15 هزار نفری استان داده که آن هم نیازمند 6 میلیارد تومان اعتبار است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز همواره این پروژه را نیازمند تزریق اعتبار دانسته که تاکنون برای اجرای این طرح 8 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و باز هم نیازمند ترزیق اعتبار است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز