تأمین اعتبار ۶۰۰ میلیون دلاری نیروگاه تلمبه ذخیره ای سمیره از طریق فایناس

استاندار ایلام گفت: به دنبال تأمین اعتبار 600 میلیون دلاری نیروگاه تلمبه ذخیره ای سمیره از طریق فایناس هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا مروارید در مراسم افتتاح بخشداری هندمینی گفت: پیگیری های لازم برای تأمین اعتبار 600 میلیون دلاری اجرای نیروگاه تلمبه ذخیره ای سد سیمره از طریق فاینانس در حال انجام است.

وی گفت: امیدوارم این هدیه نظام و دولت به شما مردم باعث آبادانی و رونق منطق شود.

این مسئول عنوان کرد: با رونقی که در این منطقه ایجاد خواهد شد عزیزانی که از این روستاها مهاجرت داشته اند با ایجاد کار و رونق و اشتغال به سرزمین خود برگردد.

استاندار ایلام تصریح کرد: شهرستان بدره و طوایفی که موجود در آن قدمت بسیار زیادی در استان دارند و مردم شهرستان بدره همیشه در پی تلاش و کوشش و فعالیت بودند.

روارید به بحث مهاجرت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: مهاجرت یکی از مسائل اصلی این شهرستان است البته در قرآن هم به هجرت و سیر در آفاق و انفس توصیه شده است و بسیاری از مردم این منطقه به شهرها مختلف، پایتخت و حتی کشور های دیگر مهاجرت کرده اند ولی چیزی که اهمیت دارد وجود ارتباط با موطن اصلی خود است که انشاء الله در سرمایه گذاری های آینده از فرزندان این شهرستان استفاده شود.

وی بیان داشت: مردم این شهرستان از نظر اخلاق و رفتار بسیار معتقد، معتدل و پرتلاش هستند و امید است که این تلاش و کوشش برای اعتلای شهرستان به نتیجه برسد.

استاندار ایلام به برنامه های عمرانی سطح شهرستان بدره اشاره کرد و گفت: چند برنامه عمرانی خوب هم در دست است که اصلی ترین آن سد و نیروگاه سیمره است که به دنبال فعال نمودن پروژه نیروگاه تلمبه ذخیره ای در این سد هستیم و با تأمین اعتبارات آن و فعال نمودن فاینانس این طرح اجرا می شود، البته اجرای این طرح حدود 600 میلیون دلار نیاز دارد که در حال حاضر مقدمات کار انجام شده و انشاء الله با رفع مشکل اعتباری این پروژه اجرا خواهد شد.

مروارید به بخش کشاورزی شهرستان بدره نیز اشاره داشت و در این خصوص خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی سهمیه ای از دریاچه سد برای بخش تخصیص دادیم که میزان 800 هکتار را آبیاری خواهد کرد و به دنبال افزایش حق آبه ی این بخش هستیم که انشاالله در حوزه کشاورزی تحولی در این منطقه صورت گیرد.

وی میادین نفت و گاز موجود در منطقه را از دیگر مزیت های آن خواند و افزود: در این بخش میادین نفت و گاز نیز وجود دارد که در آینده ی نزدیک به دنبال فعال کردن آن و ایجاد چاه های نفت و گاز در این منطقه هستیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز