فرمانده مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با ایسنا: تمهیدات مرزبانی برای سفر زمینی به عتبات

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با تشریح تمهیدات مرزبانی برای سفر به عتبات در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی هشدارهایی به زائران ارائه کرد.

 سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در صورت امن بودن کشور عراق مطابق با برنامه‌های سازمان حج و زیارت تسهیلات را برای زائران فراهم می‌کنیم اظهار کرد: با توجه به ناامنی‌هایی که در آن سوی مرز در عراق وجود دارد ممکن است در پذیرش زائران مشکلاتی به وجود آید اما آمادگی کامل از سوی ما در این خصوص وجود دارد.  

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تردد از مرزهای رسمی به سمت عتبات انجام خواهد شد افزود: در مرز بین‌المللی مهران تردد مشکلی ندارد و مرزبانان در آماده باش هستند.

 وی با بیان اینکه برای عبور باید قوانین کشور لحاظ شده و زائران حتما گذرنامه و شرایط سفر به کشور عراق را داشته باشند افزود: زائران برای سفر به عتبات حتما در کاروان‌ها ثبت نام کنند چرا که وضعیت امروز عراق بیش از پیش الزام سفر زائران با کاروان را آشکار می‌کند.

رضایی با تاکید بر اینکه سفر زائران باید کنترل شده انجام گیرد، به زائران هشدار داد از تردد انفرادی در مرز خودداری کرده و برای رسیدن به مقصد خود حتما از گذرگاه‌های مرزی رسمی استفاده کنند.

 فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس آماده کمک رسانی به زائران عتبات عالیات است خاطرنشان کرد:‌ برای سفر به کشور عراق داشتن ویزا از ملزومات سفر است.

 وی با بیان اینکه اگر شرایط کشور عراق برای میزبانی از زائران ایرانی در ایام محرم مهیا باشد، تجهیزات و نیروی لازم برای خدمت رسانی به آنان فراهم شده است خاطرنشان کرد: زائران برای سفر به کشور عراق باید از مبادی مربوطه ویزای خود را دریافت کنند و پلیس از تردد زائران فاقد ویزا به آن سوی مرز جلوگیری خواهد کرد.

 وی بار دیگر با تاکید بر اینکه تردد زوار تنها در قالب کاروان‌های حج و زیارت امکانپذیر است خاطرنشان کرد: سال گذشته تنها قریب به نیم میلیون نفر طی 16 روز از ماه‌های محرم و صفر از مرز مهران به کشور عراق سفر کردند که امسال نیز همان طور که گفتم این آمادگی برای خدمت‌رسانی به زائران از سوی مرزبانی وجود دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز