تصویب ۱۲ رشد جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

به گزارش خبرگزاری مهر، شهریار عباسی  با بیان اینکه تصویب و راه اندازی مقاطع دکتری و کار‌شناسی ارشد از اولویت‌های اصلی مراکز آموزش عالی استان از جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام است، افزود: بیش از سه هزار و 300 دانشجو در مقاطع دکتری و کار‌شناسی ارشد در واحد ایلام مشغول تحصیل هستند.

وی بیان کرد: براساس نیاز سنجی‌های صورت گرفته بیشترین درخواست برای تحصیلات تکمیلی در استان ایلام در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری بوده و بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پیشقراول در راه اندازی و فراهم کردن زمینه تحصیل در این مقاطع در استان است.

دبیر هیئت امنای استان گفت: 12 رشته جدید کار‌شناسی ارشد واحد ایلام شامل: مهندسی مکانیک با گرایش ساخت تولید، پژوهشی مهندسی نفت، روان‌شناسی تربیتی، روان‌شناسی شخصیت، زیست‌شناسی میکروبیولوژی، علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت آموزشی، مهندسی برق با گرایش مخابرات، مدیریت دولتی با گرایش مدیریت نیروی انسانی، مدیریت دولتی با گرایش مدیریت تحول، مدیریت عالی ومدیریت صنعتی است.

رئیس واحد ایلام ادامه داد: تصویب رشته‌های کار‌شناسی ارشد و دکتری بر اساس امکانات دانشگاه شامل اعضای هیات علمی مجرب و فراهم کردن امکانات سخت افزاری مورد نیاز است که قبل از تصویب رشته‌های مذکور امکانات لازم از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری فراهم شده است و این رشته‌ها به تصویب شورای گسترش وزارت علوم رسیده‌اند.

دبیر هیئت امنای استان ایلام افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی مردمی است و براساس خواست و نیاز مردم حرکت می‌کند لذا براین اساس در مقطعی مهم‌ترین برنامه دانشگاه گسترش کمی آن و فراهم کردن زمینه تحصیل دانشجوی بیشتر در مقاطع کاردانی و کار‌شناسی بود و اکنون نیز مهمترین برنامه دانشگاه کیفی سازی آموزش و گسترش تحصیلات تکمیلی است که قطعاً با توجه به محدودیت‌های دولت در زمینه فراهم کردن زمینه تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی این اقدام دانشگاه آزاد کمک به دولت و حرکت بر اساس خواست و نیاز مردم است.

عباسی تصریح کرد: از حدود 300 هزار متقاضی ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی فقط 6هزار نفر از آنان از سوی وزارت علوم پذیرفته می‌شود و اگر 10 درصد از این متقاضیان به خارج از کشور برای ادامه تحصیل بروند بیش از 400 میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌شود.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با فراهم کردن زمینه تحصیل دانشجویان بیشتری در مقاطع تحصیلات تکمیلی علاوه بر کمک به دولت، زمینه تحصیل این عزیزان در داخل کشور و حتی نزدیک‌ترین دانشگاه به محل زندگیشان را فراهم کرده است.​

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 19ماه و 11روز