وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور به ایلام سفر می کنند

به گزارش ایرنا، «عباس احمد آخوندی» و «اسماعیل نجار» وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور پس از ورود به ایلام بلافاصله راهی مناطق آسیب دیده از زلزله استان می شوند.

این دو مقام بلند پایه کشور قرار است فردا از مورموری، آبدانان، دهلران و موسیان که از زمین لرزه های دو روز گذشته دچار خسارت و آسیب های فراوان شده اند، دیدن کنند.

استاندار ایلام و مقام های محلی، وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور را در سفر و دیدار از مردم مناطق زلزله زده شهرستان های آبدانان و دهلران همراهی خواهند کرد.

این سفر به هدف دلجویی از زلزله زده ها، بررسی حجم ویرانی های ناشی از زمین لرزه برای چگونگی بازسازی خرابی ها، تعیین نیازمندی های مردم آسیب دیده و نیز ارسال کمک های مختلف انجام می شود.

زمین لرزه 6،1 ریشتری صبح دوشنبه بخش مورموری شهرستان آبدانان واقع در 210 کیلومتری جنوب خاوری ایلام افزون بر وارد کردن خسارت عمده به 18 هزار واحد مسکونی، تجاری و اداری؛ 375 نفر را نیز زخمی کرد.

همچنین زمین لرزه دیگری به بزرگی 5.8 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دوشنبه شب بخش موسیان شهرستان دهلران در 250 کیلومتری جنوب باختری ایلام را به شدت تکان داد که خسارت فراوانی به منازل مسکونی، تجاری، اداری و نیز زیرساخت های این منطقه وارد کرد.

این زمین لرزه 50 نفر را زخمی کرد که بیشتر آنان پس از انتقال به بیمارستان به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند.

تاکنون از آغاز وقوع زمین لرزه دو روز گذشته ایلام بیش از 170 پس لرزه در کانون های اصلی زلزله ثبت شده است.

نظرات ارسال نظر
  • محمددر تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳

    لطفا بگید وزیر راه جاده های استان را بدقت ملاحظه کند. همه استانها اتوبان و ازاد راه دارن ولی ایلام نه. چرا... با تشکر از سایت ایلام خبر

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز