شنبه 3 اسفند 1398

آسیب‌دیدگی جدی واحدهای مسکن مهر آبدانان و مورموری

معاون ستاد مدیریت بحران کشور گفت: در جریان زلزله دیروز بسیاری از واحدهای مسکن مهر دچار آسیب جدی شده‌اند که این آسیب‌ها نشان از اجرا و نظارت نامناسب این واحدهای مسکونی است.

مرتضی اکبرپور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: روز گذشته مقرر شد که 8 کمپ با ظرفیت 50 خانوار در آبدانان و 2 کمپ 100 خانواری در مورموری ایجاد شود اما به واسطه عدم استقبال مردم برای استقرار در کمپ‌ها تصمیمات مذکور مورد تجدید نظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مردم آبدانان به مکان‌های در نظر گرفته شده در ورزشگاه این شهر نرفتند، افزود: به همین دلیل با تجدید نظر در تصمیمات مذکور تصمیم گرفته شده که به هر خانوار یک چادر مسافرتی داده شود که توزیع این چادرها توسط هلال احمر صورت می گیرد.

اکبرپور با اشاره به ضرورت تسکین آلام روحی مردم خاطرنشان کرد: از امروز تیم‌های ارزیاب بنیاد مسکن، شرکت آب و فاضلاب، برق و ... جهت ارزیابی میزان خسارت های زلزله به منطقه وارد خواهند شد.

 معاون ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: در جریان زلزله دیروز بسیاری از سازه‌های مسکن مهر دچار آسیب جدی شده‌اند که این آسیب‌ها نشان از اجرا و نظارت نامناسب این واحدهای مسکونی دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیش آگاهی قبل از زلزله و همکاری رسانه‌ها و همکاری خود مردم منطقه باعث شد که برای نخستین بار در کشور  و در جریان یک زلزله 6 ریشتری هیچ‌گونه تلفات انسانی و جانی نداشته  باشیم و هماهنگی و همکاری ستاد مدیریت بحران، مسئوان استانی و مردم نشان از بلوغ مدیریت بحران در کشور است.

نظرات ارسال نظر