ضریب نفوذ اینترنت در ایلام کمتر از متوسط کشوری است

ˈرضا حسن بیگیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ضریب نفوذ اینترنت در ایلام 38.98 است در حالی که این آمار در کشور 53.29 است و بر اساس تعداد کاربر به نسبت جمعیت استان سنجیده شده است.

وی ادامه داد: اکنون 217 هزار و 371 کاربر در استان ایلام از اینترنت استفاده می کنند که بر اساس این شاخص جمعیت ضریب نفوذ اینترنت با توجه به جمعیت کمتر از 600 هزار نفری استان محاسبه شده است.

وی، پهنای باند اینترنت استان ایلام را سه و نیم گیگا بیت بر ثانیه اعلام کرد.

وی افزود: اکنون سرویس های ارایه شده به شرکت های زیر مجموعه مبین نت، رایتل، داده گستر، عصر نوین، مخابرات استان، آسیا تک و ارتباطات سیار و ایرانسل نیز ارایه می شود.

حسن بیگی شماره تلفن دایری همراه اول در استان ایلام را 500 هزار مشترک برشمرد و گفت: ظرفیت استان ایلام یک میلیون مشترک است و پوشش جمعیتی 92 درصدی را شامل می شود.

وی اظهار کرد: پوشش جاده ای تلفن همراه در ایلام اکنون 87 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه 62 درصد است.

مدیرکل زیرساخت ها و ارتباطات ایلام ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 50 میلیارد ریال برای اجرای پروژه های زیر ساختی در این حوزه هزینه شده است.

وی این پروژه ها را اجرای 100 کیلومتر فیبر نوری ایلام- بدره و اتصال حوزه شمالی به جنوب، مسیر ایلام- اهواز خوزستان - دهلران دشت عباس، ایلام- کرمانشاه گیلان غرب برشمرد.

حسن بیگی افزود: همچنین 45 کیلومتر فیبرنوری امسال در مسیر ایلام- ایوان، ایلام- لرستان به طول 90 کیلومتر و ایلام- مانشت به طول 12 کیلومتر نیز اجرا شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز