مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های ایلام:افزایش کرایه‌ها در مرز، منطقی است

باوجود اینکه برخی رسانه‌ها از سرکیسه کردن زائران در مرز مهران خبر می‌دهند اما واقعیت این است که مردم ایلام برای زائران عتبات سنگ تمام گذاشته‌اند و در حد بضاعت خود از این زائران پذیرایی کرده‌اند و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی با تمام توان از حقوق زائران دفاع می‌کنند.

«مهرداد جهانی» مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، در مورد علت افزایش کرایه‌های اتوبوس اظهار کرد: علت افزایش کرایه اتوبوس حامل زائران عتبات عالیات این است که اتوبوس‌ها مجبورند یک‌طرف این مسیر را خالی تردد کنند، بنابراین افزایش قیمت در این ایام غیرمنطقی نیست.

 

وی با بیان اینکه اتوبوس که از هر استان حرکت می‌کند چه قبل و چه بعد از اربعین ازیک‌طرف خالی تردد می‌کند، تصریح کرد: در این ایام به دلیل طولانی بودن مسیرها، رفع خستگی راننده‌ها و جلوگیری از بروز هرگونه حوادث یک راننده به آن‌ها اضافه می‌شود، بنابراین باید حق‌الزحمه آنان پرداخت شود که در افزایش کرایه‌ها منظور شده است.

 

جهانی با تأکید بر اینکه بنا بر محاسبات انجام شده کرایه‌ها کاملاً معقول است، خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌وجه افرایش کرایه‌ها سرکیسه کردن مسافران در این ایام نیست.

 

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان از ورود 70 هزار زائر به استان از مرز مهران از ابتدای امروز خبر داد و گفت: این تعداد مسافر با 1300 دستگاه اتوبوس به استان‌های مقصد در حال انتقال هستند.

 

10تیم بازرسی بر عرضه خدمات در مهران نظارت می‌کنند

 

«یاراله نصیری» رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این باره به ایسنا گفت: تیم‌های بازرسی از ابتدای طرح اربعین حسینی با استقرار در مرز مهران عملیات نظارت و پایش مراکز ارائه خدمات به زوار را به‌صورت مداوم و 24 ساعته در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی بابیان اینکه شرکت‌های اتوبوس‌رانی، تاکسیرانی، نانوایی‌ها تمام‌وقت مورد ارزیابی مأموران نظارت و بازرسی استان قرار دارند افزود: مراکز عرضه مواد غذایی شامل رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و نیز خوراکی‌های پرمصرفی چون آب‌معدنی و چای نیز ازجمله موارد مورد پایش این گروه‌ها هستند.

نصیری اضافه کرد: عمده موارد تخلف مربوط به اخذ کرایه زیاد از مسافران از سوی وسایل حمل‌ونقل عمومی، گران یا کم‌فروشی بوده است.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان با بیان اینکه زوار باید مراقب افراد سودجو و کلاه‌بردار باشند تصریح کرد: افراد در صورت مشاهده هرگونه تخلف مورد با شماره گویای 124 به اطلاع مسئولان سازمان برسانند.

وی در پایان از مردم و کسبه خواست همان‌گونه که تاکنون با مهمان‌نوازی و شکیبایی از مسافران و زوار پذیرایی کرده‌اند این رویه را در چند روز باقیمانده ادامه دهند تا علاوه بر جلوگیری از بروز هرگونه تخلف، خاطره خوشی از شهر مهران و استان ایلام در ذهن مسافران باقی بماند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز