۲۵ و ۲۶ آذر/همایش ملی پژوهش، استان و توسعه در ایلام برگزار می‌شود

دبیر اجرایی همایش ملی پژوهش و توسعه گفت: تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش در سطح ملی یک رکورد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «رحمت‌اله محمدی‌پور» در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: همایش ملی پژوهش، استان و توسعه با نگاهی به بایدها و نبایدهای برنامه ششم توسعه 25 و 26 آذر ماه جاری در ایلام برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه 544 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است، افزود: این تعداد مقاله رسیده برای حضور در یک همایش آن هم در سطح ملی به نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شود که در دانشگاه آزاد واحد ایلام به ثبت رسید.

محمدی‌پور اضافه کرد: تعداد مقالات رسیده تقریبا 5 برابر نرم یک همایش ملی است و در حال حاضر کار استعلام‌گیری این مقالات در حال انجام است که علت این استقبال محورهای همایش و ابعاد توسعه استان ایلام است که از جمله آنها می‌توان به کشاورزی، راه، رسانه، پتروشیمی، منابع طبیعی، معادن و همه آیتم‌های توسعه استان است.

دبیر اجرایی همایش ملی پژوهش و توسعه با اشاره به اینکه 21 مقاله در بخش سخنرانی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: 2 و یا 3 برابر این تعداد مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد و مابقی مقالات به صورت درج در مجموعه مقالات منعکس خواهد شد.

محمدی‌پور از ایجاد دبیرخانه دائمی این همایش در ایلام خبر داد و گفت: این همایش در سال‌های آینده در بخش‌های مختلفی برگزار خواهد شد .

دبیر اجرایی همایش ملی پژوهش و توسعه با اشاره به اینکه کم شدن فاصله بین دانشگاه و صنعت از جمله فاکتورهای توسعه در هر منطقه است خاطر نشان کرد: فرهنگ، دانشگاه، جامعه و توسعه – سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، اشتغال و توسعه – امنیت سرمایه‌گذاری وتوسعه – عمران، مدیریت شهری و توسعه – نفت، گاز، پتروشیمی و توسعه – گمرک، گردشگری و توسعه – کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و توسعه – اقتصاد، نظام مالی، پولی، بانکی وتوسعه – صنعت، تجارت، معادن و توسعه و اصلاح نظام اداری و توسعه از محورهای این همایش هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز