دوشنبه 5 اسفند 1398

حاشیه‌نگاری از مراسم گرامیداشت ۹ دی در ایلام

مراسم گرامیداشت 9 دی رأس ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز در مسجد جامع شهر ایلام با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم قرآن کریم توسط یوسفی نژاد از قاریان برجسته استان قرائت شد و سپس سرود جمهوری اسلامی ایران در مسجد جامع شهر ایلام طنین‌انداز شد.

پلاکاردها و نوشته‌هایی از بزرگان انقلاب اسلامی به‌ویژه مقام معظم رهبری در خصوص حماسه 9 دی و فتنه 8 در مسیر ورودی مسجد جامع شهر ایلام نصب‌شده بود، نمایشگاهی از عکس‌های سردار قاسم سلمیانی در کشور عراق و دیدار وی با مسئولان کشوری و لشکری و همچنین تحلیل‌های مطبوعات خارجی در خصوص این سردار سپاه برپاشده بود.

مسجد جامع شهر ایلام چنان شلوغ بود و ازدحام جمعیت به حدی زیاد بود که مجری مراسم آقای محقق چندین بار از حضار خواست که به پا خیزند وصف‌های نزدیک به هم تشکیل داده تا جا برای دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم در مسجد جامع ایلام فراهم شود.

 بسیاری از شرکت‌کنندگان در این مراسم بیرون از فضای مسجد و خیابان منتهی به مسجد جامع، مستمع سخنان سخنران این مراسم، حجت‌الاسلام لطفی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام بودند.

مجری مراسم، از عدم حضور استاندار و معاونان وی در مراسم گرامیداشت 9 دی به دلیل برگزاری نشست شورای اداری با حضور فرمانداران و معاونان استاندار در محل استانداری، گله کرد.

در هنگام سخنرانی حجت‌الاسلام لطفی، امام‌جمعه ایلام، آقای رستمی معاون  توسعه، مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام به همراه خوش‌خبر، فرماندار ایلام در این مراسم حضور پیدا کردند.

در این مراسم شرکت‌کنندگان با شعارهای «ما همه سرباز تواییم خامنه‌ای، گوش‌به‌فرمان تواییم خامنه‌ای»،« مرگ بر حامی هر فتنه‌گر»،« ای مرجع قضایی اقدام انقلابی» خواستار محاکمه سران فتنه شدند.

قطع‌نامه گرامیداشت 9 دی در پایان با شعارهای« الله‌اکبر جانم فدای رهبر » شرکت‌کنندگان و حضار توسط مجری برنامه قرائت شد.

نظرات ارسال نظر