واگذاری اینترنت پرسرعت به ۲۴۲ روستای استان ایلام تا نیمه اول سال ۹۴

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: واگذاری اینترنت پرسرعت به 242 روستای این استان در دست اقدام است و تا پایان نیمه اول سال 94 انجام می شود.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'رضا حسن بیگی' روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار کرد: هم اکنون اقدامات مورد نیاز در این روستاها احصا شده و کار در دست اقدام است و تا شش ماهه اول سال آینده، امکان بهره مندی از اینترنت برای اهالی فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان ایلام افزود: استاندار و نمایندگان استان ایلام تیرماه امسال جلسه ای با وزیر در تهران داشتند که حاصل آن 31 مصوبه در بخش مخابرات و زیر ساخت بود که تاکنون 28 مصوبه اجرایی شده و مابقی نیز تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

حسن بیگی در بخش دیگری از سخنان خود از شناسایی 28 روستای فاقد ارتباط تلفن ثابت در استان خبر داد و یادآور شد: تا پایان شهریور امسال به 26 روستا، تلفن ثابت واگذار شده است.

وی تاکید کرد: از این تعداد 25 روستا زیر 20 خانوار، یک روستا بالای 20 خانوار بودند و هم اینک تنها دو روستا باقی مانده در شهرستان سیروان و بخش هیلان هستند که عملیات واگذاری تلفن ثابت به آنها نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام یادآور شد: شرکت مخابرات استان تاکنون 42 گیرنده بی تی اس در مناطق مختلف نصب کرده و برای تقویت شبکه در جاده های درون و برون شهری نصب 82 گیرنده دیگر را در دستور کار دارد.

حسن بیگی افزود: ایجاد 15 گیرنده بی تی اس دیگر نیز از محل طرح (یو اس او) به منظور خدمات اجباری به مناطق کمتر توسعه در استان به تصویب رسیده که تاکنون هشت گیرنده از این تعداد نصب شده و هفت مورد دیگر نیز تا پایان سال جاری انجام می شود.

وی پهنای باند اینترنت در ایلام را 3،5 گیگابیت در ثانیه عنوان کرد و یادآور شد: مشکلی در زمینه پهنای باند اینترنت در استان وجود ندارد و تنها در توزیع با معضلاتی روبرو هستیم که امیدواریم بزودی این مشکل نیز برطرف شود.

وی تاکید کرد: با توجه به پهنای باند اینرتنت موجود در استان این اداره کل آمادگی دارد ظرفیت مورد نظر شرکت های مخابراتی و مراکزی که خدمات اینترنتی به مشترکان ارایه می دهند را تامین کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام از هزینه شدن 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های جدید زیر ساختی ارتباطات در این استان خبر داد.

ˈحسن بیگی گفت: این میزان اعتبار در 9 ماهه امسال برای اجرای طرح های زیر ساختی مرتبط با این دستگاه هزینه شده است.

وی اظهار کرد: این پروژه ها شامل اجرای 45 کیلومتر فیبر نوری مسیر ایلام - ایوان و ایلام - لرستان بطول 90 کیلومتر و همچنین خط ایلام - مانشت بطول 12 کیلومتر بوده که امسال اجرا و به اتمام رسیده است. 

حسن بیگی افزود: همچنین پروژه جدید فیبر نوری مسیر ایلام - بدره بطول 100 کیلومتر نیز در دست اقدام است که اجرای آن حوزه شمالی استان را به حوزه جنوبی متصل می کند.

وی یادآور شد: طول شبکه فیبر نوری استان ایلام هم اکنون 829 کیلومتر شامل زیرساخت است که در چهار مسیر ارتباطی استان از طریق ایلام - خرم آباد (لرستان)، مسیر ایلام - اهواز (خوزستان) - دهلران - دشت عباس و ایلام - کرمانشاه - گیلانغرب ایجاد شده است.

به گفته حسن بیگی، ارتباط بین المللی فیبرنوری خارج از کشور نیز از مسیر ایلام - مهران (بازارچه مرزی) - عراق بعنوان چهارمین مسیر احداث شبکه فیبر نوری است که بمنظور برقراری ارتباط با کشور عراق و سایر کشورهای دیگر از مسیر ایلام به اجرا در آمده است. 

وی در خصوص پوشش جمعیتی تلفن همراه اول در استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون 92 درصد جمعیت استان زیر پوشش تلفن همراه اول قرار دارد، گفت: 500 هزار مشترک تلفن همراه اول داریم ضمن اینکه ظرفیت زیر ساخت های استان برای تا یک میلیون مشترک طراحی شده است.

حسن بیگی میزان پوشش جاده ای تلفن همراه در استان را 87 درصد اعلام کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه اکنون در ایلام 62 درصد است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن تصمیمات اخیری که در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان ایلام، بتوان وضعیت زیر ساخت های ارتباطی را به حد قابل قبول و مناسبی ارتقا داد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز