شنبه 3 اسفند 1398

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام خبر داد:افزایش ۵۰ درصدی حوادث رانندگی در اربعین/ جاده‌ها خطرساز هستند

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام از افزایش 50 درصدی حوادث رانندگی در آذرماه امسال و ایام اربعین در استان خبر داد.

 دکتر «ساسان روندی» در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، در مورد وضعیت حوادث ترافیکی در ایام اربعین و آذر ماه امسال اظهار کرد: در طول آذر ماه امسال با توجه به تردد سیل عظیم زائران عتبات در استان حوادث رانندگی هم افزایش یافت به‌گونه‌ای که متأسفانه 30 نفر از هم‌وطنانمان در این ایام در تصادفات رانندگی در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند.

 وی بابیان اینکه از این تعداد فوت‌شده‌ها در حوادث ترافیکی 27 نفر مرد و 3 نفر زن هستند، افزود: علاوه بر این در حوادث رانندگی 250 نفر مصدوم شدند که توسط پزشکی قانونی معاینه بالینی شده‌اند و برای آن‌ها جواز دفن، بیمه و دیگر امور انجام‌شده است.

 روند از افزایش 50 درصدی حوادث رانندگی در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در ایام اربعین کارکنان پزشکی قانونی استان به‌صورت شبانه‌روزی به زائران عتبات عالیات خدمات ارائه ‌کرد.

 مدیرکل پزشکی قانونی استان ادامه داد: بیشتر خدمات پزشکی قانونی در ایام اربعین خارج از ساعت اداری صورت گرفته و هدف از آن تسهیل در خدمت به زائران کربلا، تکریم ارباب‌رجوع و رضایت‌مندی مردم بوده است.

 وی بابیان اینکه باید جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار رانندگی به زیرساخت‌های استان بخصوص جاده‌ها توجه جدی شود، گفت: اگر جاده‌های استان در مسیر تردد زائران مطلوب بودند قطعاً حوادث رانندگی کاهش می‌یافت.

 روندی با تأکید بر اینکه این دستگاه نقش بسیار تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف قضایی و تشخیص حق دارد، افزود: از مسئولان می‌خواهیم نسبت به این دستگاه در استان توجه ویژه کنند تا بتوان بیشتر و بهتر به مراجعه‌کنندگان خدمت ارائه کرد.

نظرات ارسال نظر