دانش‌آموختگان بیکار دغدغه‌ی مشترک مسئولان ایلام

مدیران استان ایلام در جلسه‌ی کارگروه اشتغال استان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دغدغه‌ای مشترک به نام دانش‌آموختگان بیکار گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «عمران علی محمدی» نماینده مردم ایلام در مجلس و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: عصر چهارشنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری ایلام اظهار کرد: متأسفانه تاکنون حرکتی جدی برای رفع معضل بیکاری در استان صورت گرفته ولی در طول یک سال گذشته و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شاهد رونق بیشتر بخش اشتغال در ایلام هستیم.

وی بابیان اینکه استان ایلام باوجود دارا بودن منابع غنی اقتصادی از بیکاری جوانانش رنجور است، تأکید کرد: 14 هزار نفر دانش‌آموخته تحصیلات دانشگاهی ایلام هم‌اکنون بیکار هستند که روزانه تعداد کثیری از آن‌ها به ما مراجعه می‌کنند.

نماینده ایلام در مجلس با اشاره با تصویب ایجاد منطقه آزاد مهران در کارگروه ویژه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با رایزنی‌هایی که با همکاران در مجلس کرده‌ایم مهران منطقه آزاد خواهد شد که امیدواریم به رفع مشکلات اقتصادی استان کمک کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از کمک به آغاز به کار 1000 دار قالی در سیروان با اشتغال‌زایی حداقل 2000 نفر خبر داد و از بانک‌ها خواست دلسوزانه به رفع مشکل بیکاری کمک کنند.

در ادامه «علی‌حسین احمدی» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ایلام با ابراز تأسف از اینکه 85 درصد جویندگان کار زیرپوشش این نهاد فاقد مهارت هستند، گفت: خوشبختانه هم‌افزایی خوبی با فنی و حرفه‌ای استان برای ارائه آموزش‌های مهارتی به مدد جویان وجود دارد و 2 هزار و 119 مددجوی کمیته امداد استان امسال در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند.

«زرگوش» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز از بیکاری بیش از 30 هزار نفر از جمعیت 565 هزارنفری استان ایلام خبر داد و گفت: 12 هزار نفر از این افراد را فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: سالانه هفت هزار نفر به جمعیت جویای کار استان افزوده می‌شود و چون افراد کارآفرین توانمند نیستند برای حل این مشکل همتی دوچندان با برنامه‌ریزی دقیق‌تر نیاز است.

«امانی» مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان ایلام نیز بابیان اینکه 7 کارگاه محصول‌محور داریم، تصریح کرد: همکاری‌های خوب بین کمیته امداد و فنی‌وحرفه‌ای موجب شده تا مددجویانی که حرفه آموخته‌اند درفروش محصولات مشکلی نداشته باشند به‌گونه‌ای که محصولات پیش‌فروش شده‌اند.

وی آموزش مهارت‌هایی برای تولید تابلوفرش، کابینت و تولید مبلمان در عراق و تربیت 1000 نفر برای فعالیت در بخش نفت و گاز را نویدبخش آینده‌ای بهتر برای مشکل بیکاری در ایلام دانست.

«طاووس‌نژاد» مدیر منطقه ویژه اقتصادی مهران هم ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بیکاری در ایلام پیشنهاد کرد یک شعبه از مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در منطقه مهران دایر شود. 

نظرات ارسال نظر
  • سیرواندر تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۳

    مثل روز برای من روشن هست که این همشهریهای تحصیل کرده از ایلام برای همیشه خواهند رفت و باعث رشد استانهای دیگر یا حتی کشورهای دیگر خواهند شد. فقط جای تاسف داره که مسعولان فقط در حرف زدن استاد هستن ولی در عمل..........

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز