تونل کبیرکوه جنوب ایلام را ۷۰ کیلومتر به مرکز کشور نزدیکتر می کند

نماینده تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه تونل کبیرکوه از کاهش ۷۰ کیلومتری مسافت شهرهای جنوبی استان ایلام با مرکز کشور با احداث و بهره برداری از این تونل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل راه و شهرسازی ایلام، محمد صادق جودی با بیان اینکه احداث این تونل بزرگ اختلاف ارتفاع مسیر مناطق جنوبی استان ایلام را یک هزار و ۷۰۰ متر کاهش می دهد و باعث صرفه جویی چشمگیر در مصرف سوخت و استفاده بهینه مردم و مسافران از وقت و همچنین کاهش هزینه های جانبی و استهلاک وسایل نقلیه می شود، افزود: احداث این تونل باعث  حذف ۳۰۰ پیچ خطرناک، حذف گردنه ۲۰ کیلومتری برفگیر و سخت گذر کبیرکوه و کاهش  مسیر شهرستان های جنوب استان و مسیر تردد زائرین عتبات عالیات با مرکز کشور می شود.

 

 

جودی نقش تونل کبیرکوه را در روان سازی ترافیک کشور و پایین آوردن تلفات جانی و خسارت های مالی مهم  خواند و یادآور شد: اعتبارهای مورد نیاز امسال تونل کبیر کوه با توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی و پیگیری های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بیش از سه برابر شده است.

تونل کبیرکوه با چهار هزار و ۸۰۰ متر طول، هفت متر ارتفاع، ۱۲ متر عرض و ۲۷۰ متر تونل فرعی یکی از مهمترین تونل های کشور است، این تونل به واسطه نقش مهم و سازنده در کاهش بار ترافیکی کریدور غرب، مرکز و شمال غرب کشور به جنوب مورد توجه و تاکید وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.

یک هزار و ۳۷ متر از بدنه اصلی و ۱۷۰ متر از تونل فرعی انحراف آب تونل کبیرکوه تاکنون حفاری شده و احداث تونل از سمت شهرستان دره شهر نیز تا پایان فروردین به پیمان می رود ضمن اینکه راه دسترسی از سمت شهرستان آبدانان ۱۳ کیلومتر طول دارد که هم اکنون ۸۰ درصد این مسیر نیز ایجاد شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز