کشتن یک قلاده پلنگ ایرانی در استان ایلام

یک قلاده پلنگ ایرانی دیگر این بار در استان ایلام متاسفانه توسط یکی از افراد منطقه در شهرستان ایوان کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر  و به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، متاسفانه سریال کشتار پلنگ های ایران ادامه دارد و پلنگ دیگری این بار در استان ایلام و به شکل ناراحت کننده ای کشته شده است.

بر اساس اطلاعات موثق دریافتی این پلنگ چند روز قبل در شهرستان ایوان، ارتفاعات «شره زول» و در منطقه ای به نام «پلنگ کنا» از پای درآمده است.

پلنگ کشی در سال جدید که در دو هفته نخست فروردین، سه مورد گزارش شده و مرگز یک پلنگ در هر پنج روز را نشان می‌داد، با همان روند تداوم یافته و به مرگ چهارمین پلنگ رسید مرگی که این بار از دفعه های قبلی تلخ تر است.

عامل کشتار این پلنگ، فرزند یکی از دامداران منطقه است که بیشتر اوقات سال را در آن منطقه مشغول دامداری هستند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده، این فرد توسط یگان محیط زیست شهرستان ایوان به مراجع قضایی معرفی و از روز گذشته با دستور قاضی روانه بازداشتگاه شده است.

 

نظرات ارسال نظر
 • ناشناسدر تاریخ ۲۲ فروردين ۱۳۹۴

  به نظر من باید بهش حبس ابد بزنند......واقعا تصویر ناراحت کننده ای هست

  پاسخ به این نظر
 • ماهاندر تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۴

  بازداشت كردن متهمين پايان كار نيست.من از طرف تمام مردم دنيا خواستار اشد مجازات براي اين متهم هستم.بوده اند افراد زيادي كه دست به چنين اعمالي زده اند و دستگير شده اند اما با كمترين مجازات از زندان ها خارج شده اند.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۴

  باید با شکار چیان متخلف بر خورد جدی شود تا عبر تی برای کسانی باشد که اینجور میخوان نسل حیوانت که زیبایی طبیعت هستند را منقرض نمایند

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز