۲۰ هزار کیسه زباله همزمان با روز طبیعت میان گردشگران ایلامی توزیع شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: 20 هزار کیسه زباله همزمان با روز طبیعت میان گردشگران ایلامی توزیع شد.

 

مازیار سلیمان نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اداره کل به منظور حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی در روز سیزدهم فروردین که به نام روز انس با طبیعت نامگذاری شده، هر ساله اقدام به توزیع کیسه های زباله در مناطق مختلف استان و ورودی و خروجی شهرها می کند که این امر گامی در جهت تقویت مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست است.

وی افزود: همچنین در این روز 40 هزار تراکت آموزشی در خصوص حفظ و حراست از محیط زیست به صورت رایگان میان شهروندان و مسافران نوروزی توزیع شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام یادآور شد: محیط زیست متعلق به همه مردم بوده و حفظ و نگهداری از آن وظیفه تمامی آحاد جامعه است.

سلیمان نژاد تاکید کرد: مسافران، گردشگران و علاقمندان به طبیعت در هنگام مراجعه به تفرجگاه ها و استفاده از مواهب الهی و به منظور بهره مند شدن از محیط زیستی زیبا و سالم در حفظ طبیعت بکوشند.

وی از گردشگران نوروزی خواست از قطع درختان و رها نمودن پسماندها در طبیعت و رها سازی ماهیان قرمز در رودخانه ها خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز از شهرستان ها و مناطق حفاظت شده به صورت مداوم بازدید به عمل آمد، اظهار کرد: ادارات تمام شهرستان های استان با تشکیل 15 گشت مستمر امور نظارت، پایش مناطق حفاظت شده، مراقبت و جلوگیری از تخریب محیط زیست را بر عهده داشتند و خوشبختانه از شروع ایام نوروز تاکنون شکار یا تخریب در مناطق حفاظت شده استان گزارش نشده است. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز