جای جای ایلام زیبا مملو از گردشگران نوروزی در آیین سیزده بدر است

همزمان با روز سیزدهم فروردین موسوم به ˈروز انس با طبیعتˈ، خانواده های ایلامی با استفاده از خودروهای شخصی و عمومی، به طبیعت زیبا و سرسبز استان سرازیر شدند تا این روز را به همراه خانواده ها و فامیل جشن بگیرند.

 

به گزارش ایرنا، خروجی های شهر ایلام در این ساعات مملو از خودروهاست و در برخی از آنها نظیر جاده های منتهی به صالح آباد، دره شهر ، تونل آزادی به سمت شهرستان های سیروان و چرداول و همچنین در محدوده منطقه تفریحی ششدار به سمت شهرستان ایوان حجم حضور گردشگران نوروزی بیشتر از سایر مناطق است.

گذاشتن سبزه های عید روی خودروها و جنب و جوش کودکان و نوجوانان از جمله جلوه های سیزده بدر امسال در ایلام است ضمن اینکه بسیاری از سبزه زارها و تفرجگاه ها مملو از خانواده هایی است و بساط غذاهای محلی نیز بسیار پررونق است.

برخی از خانواده ها نیز با پهن کردن بساط بازی های خانوادگی نظیر والیبال، فوتبال ،پلان ، هفت سنگ و وسطی، آماده ایجاد محیطی پرنشاط برای اعضای خانواده های خود هستند.

هوای مطبوع ، آفتابی و دلپذیر باعث شده تا جمع بیشتری از مردم برای استفاده کردن از مواهب طبیعت این روز را به گذراندن در دل طبیعت رفته و از منظره های چشمنواز آن استفاده کنند.

سبزه های مزین به روبان های رنگی که مردم با خود برای بردن به طبیعت و سپردن آن به آب حمل می کنند جلوه ای زیبا است که می توان آن را بر بالای سقف بیشتر خودروها را در این روز مشاهده کرد.

جمعی از مردم نیز ماهی های قرمز خود را به همراه دارند تا آنها را در حوضچه های پارک ها و یا در آب رودخانه ها رها کنند. 

همچنین در این روز مردم دین باور استان ایلام نیز در اطراف امامزاده ها و اماکن مذهبی اردو زده و ضمن زیارت قبور مطهر امامزادگان واجب التعظیم از طبیعت بهاری نیز بهره لازم را می برند.

پلیس راه ایلام نیز با تدابیر ویژه اندیشیده شده در تمام جاده ها حضور دارد و هشدارهای لازم را در کنار کنترل رانندگان در اختیار گردشگران سیزده بدر قرار می دهد.

دیگر نهادها و دستگاههای مرتبط نیز نظیر شهرداری، حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در راستای مراقبت از محیط زیست استان، در تفرجگاه ها و خروجی شهرها حضور دارند تا راهنمایی های لازم را به مسافران بکنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز