۱۳۷ هزار نفر از مرز مهران به عتبات عالیات تردد کردند

جانشين انتظامی استان ايلام گفت: در سال جاری ۱۳۷ هزار نفر از مرز مهران به عتبات عالیات تردد کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن سماواتی با بیان این مطلب گفت: مرز مهران به واسطه وجود خاکش از تقدس ویژه ای برخوردار است.

وی با قدر دانی از زحمات و تلاش های صورت گرفته در جهت ساماندهی و برنامه ریزی سفر زائران عتبات عالیات خواستار ارائه خدمات مضاعف و ویژه در جهت تردد آسان و قانونی زائران در پایانه مرزی مهران شد.

جانشین انتظامی استان ایلام با تاکید بر ارائه خدمات مضاعف پلیس استان در مسیر تردد کاروان های راهیان نور از مردم و مسافران نوروزی و مسئولان کاروان های راهیان نور خواست برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار رانندگی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

توانمندسازی علمی، راهبرد پلیس جامعه محور

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام با تأکید بر ضرورت برخورداری کارکنان پلیس از علم روز دنیا گفت: توانمندسازی علمی و حرفه ای، راهبرد پلیس جامعه محور است.

سرگرد فرزاد درویشی با اشاره به اینکه توانمند سازی علمی و حرفه ای در طول چند سال اخیر مقبولیت فزاینده ای در سازمان پلیس یافته است گفت: هدف بلند مدت توانمندی های علمی کارکنان ناجا، بهبود مستمر در عملکرد کلی سازمان است.

وی اضافه کرد: توانمند سازی علمی کارکنان راه توسعه افراد را در جهت بهبود و افزایش بهره وری و شکوفایی سازمانی با استفاده از روش ها و مکانیزم های علمی و تخصصی میسر می سازد.

دستگیری سارقان احشام در فصل کوچ عشایر

جانشین انتظامی استان ایلام با اشاره به دستگیری باند چهار نفره سارقان احشام، از دامداران و عشایر استان خواست به هنگام کوچ در مناطقی که امکان دسترسی پلیس وجود دارد اتراق کنند.

سرهنگ حسن سماواتی با اعلام این خبر گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت از احشام دامداران در شهرستان ملکشاهی موضوع به صورت ویژه در دستور کار گشت های پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از چند روز کار اطلاعاتی سرنخ هایی از فعالیت چهار سارق سابقه دار در این پرونده به دست آمد که عملیات دستگیری این افراد با شناسایی مخفیگاه آن ها صبح امروز با موفقیت انجام شد.

حوادث رانندگی، حاصل تخلفات رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: تصادف به‌عنوان رخدادی نادر، غیرقابل پیش‌بینی و خارج از کنترل انسان و یا همان راننده است.

محمد رسولی گفت: اگر یک نفر به‌طور ایمن رانندگی کند نه تنها خودش به‌طور فردی سود آن‌را می‌برد بلکه تمام سیستم ایمنی از آن بهره‌مند می‌شوند.

رئیس راهنمایی و رانندگی استان عنوان كرد: اولین اولویت در اجتناب از خطر و ساده‌ترین کار این است که هیچ‌گاه مقصر نباشیم، با رعایت قوانین رانندگی تا حد زیادی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز