بهسازی تپه شاهد به عنوان نخستین مکان تفرجی شهرایلام ادامه می یابد

سخنگوی شورای اسلامی شهرایلام گفت: بهسازی تپه شاهد به عنوان نخستین مکان تفرجی شهرایلام همچنان ادامه می یابد.

 

مظفرمیرزاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 9 میلیارد ریال در سال های گذشته برای این بوستان هزینه شد و در سال جاری نیز نصب تجهیزات ورزشی، تفریحی، بهسازی فضای سبز و افزایش روشنایی از جمله برنامه های اجرایی در این بوستان است.

وی از برنامه ساخت زیرگذر برای کاهش بار ترافیکی در یکی از محورهای پرتردد شهر ایلام خبر داد و اضافه کرد: سه منطقه چهار راه رسالت، چهارباغ سید الشهداء و میدان شهید کشوری به عنوان نقاط پر ازدحام شهر نیازمند اجرای زیر گذر هستند اما با توجه به محدودیت های مالی و اعتباری امسال تنها در یکی از این سه نقطه طرح زیرگذر اجرا می شود.

وی شاخص تعیین اینکه پل زیر گذر امسال در کدام یک از این سه نقطه یاد شده اجرا می شود توضیح داد: محل اجرای این طرح براساس نتیجه یک طرح مطالعاتی و اولویت سنجی مشخص می شود.

میرزاد از دیگر پروژه های سال جاری را تعریض مسیر خیابان شهدا از میدان شهدا تا چهارراه رسالت و سنگ فرش و ایجاد پیاده راه در خیابان ایت الله طالقانی عنوان کرد.

وی افزود: برای تکمیل فرهنگ سرا و مجموعه تفریحی- گردشگری میدان ارغوان به عنوان یکی از ورودی های اصلی شهر ایلام 15 میلیارد ریال در نظرگرفته شده است.

ساماندهی نمایشگاه های فروش خودرو و خروج آنها ازشهر بهمکانی در مجاورت فرودگاه ایلام از دیگر مواردی بود که سخنگوی شورای اسلامی شهرایلام به عنوان برنامه مهم امسال شهرداری و شورای شهرایلام به آن اشاره کرد و اینکه این طرح با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می شود.

وی در خصوص صدور حکم نهایی شهردار ایلام نیزگفت: شورا منتظر نظر نهایی وزارت کشور است و بیشترامور مرتبط با این موضوع در داخل وزارت کشور اتمام یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان فروردین سال جاری حکم قطعی و تایید نهایی شهردار جدید از سوی وزارت کشور ابلاغ شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 9روز