زائران عتبات در دام بازارسیاه حمل‌ونقل نیفتند

عضو انجمن صنفی شرکت‌های مسافربری ایلام از زائران عتبات عالیات خواست تا با مراجعه به پایانه شهدای ایلام، در دام بازار سیاه رانندگان شخصی نیفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، دیروز کم نبودند زائرانی که به عشق حسین(ع) از مرز مهران خارج شدند اما نرسیده به کربلا برگشتند و کسانی هم بودند لبریز از شوق زیارت صدای یا حسینشان به کربلا رسید.

حرف عاشقان حسین(ع) این بود که در آن سوی مرز زیرساخت وجود ندارد. سرویس بهداشتی، نبودن آب و نداشتن امکانات اولیه از مشکلاتی بود که موجب برگشت زائران شد و مسئولان مرزبانی، حج و زیارت و مسئولان سیاسی استان ایلام و کشور از مردم می‌خواهند زیارت خود را به زمان دیگری موکول کنند.

زائرانی که وسیله شخصی خود را همراه نیاورده‌اند و قصد عزیمت به شهرهای خود را دارند به دلیل ناآگاهی و یا عجله داشتن در دام رانندگان شخصی می‌افتند که بازار سیاه ایجاد کرده‌اند در حالی که اتوبوس‌ها و سواری‌های مستقر در پایانه شهدای ایلام منتظر مسافرند.

«محمدرضا فتاح‌خان» عضو انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ایلام دراین‌باره گفت: هم‌اکنون 25 دستگاه سواری و 15 دستگاه اتوبوس در پایانه شهدای ایلام مستقر هستند و متأسفانه با کمبود مسافر مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه تعداد مسافرانی که در طول روز به پایانه مراجعه می‌کنند بسیار اندک است و معمولاً ماشین‌های ما به خاطر انجام وظیفه بدون تکمیل شدن حرکت می‌کنند، تصریح کرد: ماشین‌های شخصی خارج از پایانه و معمولاً در شهر مهران بازار سیاه به وجود آورده‌اند که در حوزه اختیار ما نیست و باید تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت با این موضوع برخورد کنند.

عضو انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ایلام تأکید کرد: زائرانی که قصد عزیمت به شهرهای خود را دارند با استفاده از ماشین‌های خطی به پایانه شهدای ایلام بیایند و مطمئن باشند بدون متحمل شدن کرایه‌ی اضافی و با ایمنی بیشتر به مقصد خواهند رسید.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز