امام جمعه مهران:همه جای مهران «بیت الحسین» است

امام‌جمعه مهران گفت: مردم مهران منازل خود را در اختیار زائران قرار داده‌اند و همه‌جا شاهد نصب این پرچم بر درب منازل هستیم که « هذا البیت، بیت الحسین »

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «روح‌الله ولدبیگی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: الآن که با شما صحبت می‌کنم در نقطه صفر مرزی حضور دارم و شاهد تردد موج عظیم زوار عزیز حرم مطهر اباعبدالله هستم که با راحتی هر چه تمام‌تر در حال ورود به خاک عراق هستند.

وی بابیان اینکه بهتر است زائران شب را در مهران بیتوته کنند، افزود: طرف مقابل به‌اندازه مهران توسعه پیدا نکرده به همین دلیل شاهد شکل‌گیری ازدحام در این سوی مرز هستیم ولی با تلاش و برنامه‌ریزی انجام شده خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی در جریان تردد زوار وجود ندارد.

ولدبیگی تأکید کرد: مردم مهران منازل خود را در اختیار زائران قرار داده‌اند و همه‌جا شاهد نصب این پرچم بر درب منازل هستیم که « هذا البیت بیت الحسین » و همچنین شهروندان مهرانی ضمن ارائه غذای گرم، و اسکان زائران حیاط منازل خود را پارکینگ خودروهای زائران قرار داده‌اند و عده‌ای دیگر زمین‌هایی را برای پارک خودروها اهداء کرده و خود نیز نگهبان ماشین زائران هستند.

امام جمعه مهران ادامه داد: درحالی‌که شهر مهران حدود 20 هزار نفر جمعیت دارد روزانه بیش از 70 یا 80 هزار نفر زائر وارد مهران شده بدون اینکه خللی در برنامه‌های شهری مهران ایجاد شود و اگرچه شهر مهران کوچک است اما امروز وسعت شهر به پهنای قلب شیعیان و عاشقان سالار شهیدان است.

وی با بیان اینکه مهمان‌نوازی مردم مهران و اصرار برای خدمت‌رسانی در برخی موارد زائران را به شک می‌اندازد، گفت: خدمت به زائر چه به صورت نگهبانی خودرو و چه اطعام و اسکان افتخار مردم مهران و مسئولان استان است و این کمترین کاری است که می‌توانیم برای این عزیزان انجام دهیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز