عضو شورای اسلامی شهر ایوان خبر داد: رها شدن فاضلاب شهرک توحید به زمین‌های کشاورزی پایین‌دست

عضو شورای اسلامی شهر ایوان از رها شدن فاضلاب شهرک توحید این شهر به داخل زمین‌های کشاورزی پایین دست خبر داد.

«علی همافر» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: تحرک و جنبش اجرای طرح‌های عمران شهری در ایوان قابل لمس است.

وی با بیان اینکه در دوره کنونی شورای شهر ایوان و تیم جدید مدیریت شهرستان اقدامات قابل توجهی در این شهر انجام و یا در حال انجام است افزود: برنامه‌ریزی و پیگیری مسئولان شهرستان تا حدودی رضایت مردم را به دنبال داشته است.

همافر با بر شمردن تعدادی از مشکلات شهری در ایوان اضافه کرد: یکی از مشکلات عمده ما در شهرک توحید است که بحث سیستم فاضلاب آن به مشکلی جدی تبدیل شده است.

عضو شورای اسلامی شهر ایوان ادامه داد: شهرک توحید یکی از مناطق شهر است که از نظر وضعیت شهری و عمرانی حال چندان خوبی ندارد، مخصوصا در بحث سیستم فاضلاب که در سال‌های گذشته عملیات فاضلاب‌کشی آن به صورت کانال‌های زیرزمینی اجرا شده و با گذشت زمان این کانال‌ها مسدود شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مسدود شدن سیستم فاضلاب این شهرک باعث بروز مشکلات زیست محیطی برای همشهریان و ساکنان آن محله شده تصریح کرد: از سوی دیگر خروجی کانال در داخل زمین‌های کشاورزی پایین دست شهر رها می‌شود که این امر نیز مشکلات فراوانی را به همراه داشته است .

همافر خاطر نشان کرد: متاسفانه پیگیری از طریق شورای شهر با مسئولان آب و فاضلاب شهرستان صورت گرفت ولی تاکنون هیچ اقدامی در جهت رفع این مشکل صورت نگرفته و نیازمند توجه جدی مسئولان است.

عضو شورای اسلامی شهر ایوان یادآور شد: خیابان 22 بهمن که در جنوب شهر و موازی با خیابان امام(ره) ایوان برای ایجاد کنارگذر احداث شده 3 کیلومتر طول دارد و عملیات فاضلاب‌کشی آن به اتمام رسیده و نیمی از آن نیز آسفالت شده که نیازمند توجه مسئولین برای اختصاص بودجه و ادامه عملیات اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی آرامستان حاجی‌حاضر نیز در دستور کار قرار گرفته، تاکید کرد: ما برای توسعه آرامستان یک افق بلندمدت 20 ساله در نظر گرفته‌ایم و آمار دریافتی از ثبت احوال بیانگر این است که در طی هر 4 سال نزدیک به 500 متوفی در سطح شهرستان داریم که در طول 20 سال این عدد به 2500 نفر به صورت تقریبی خواهد رسید که نیازمند 5000 متر زمین برای احداث قبر است.

همافر با بیان اینکه شورا و شهرداری دوره گذشته سهل‌انگاری کرده و تا به حال این کار را انجام نداده‌اند الان دیگر نباید به دنبال مقصر باشیم و خرده بگیریم گفت: ما باید هر چه زودتر دست به کار شده و به همه بی نظمی‌ها در حاشیه آرامستان سرو سامان دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر ایوان به کف سازی سیل‌بند غربی شهر نیز اشاره کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز