در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم،نماینده ایلام: درد وزیر علوم باید پارک‌های علم و فناوری باشد نه اتاق عمل

نماینده مردم ایلام گفت: وزیر علوم باید درد پارک‌های علم و فناوری داشته باشد نه درد اتاق‌های عمل را. درد اتاق عمل را دکتر هاشمی (وزیر بهداشت) دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، علی محمد احمدی در مخالفت با محمد فرهادی، وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رای اعتماد به وزارت مهم، پایه‌ای و اساسی وزارت علوم بسیار حیاتی است. بر خلاف نظر برخی که قدرت نظامی را بازدارنده می‌دانند قدرت علم، فناوری و دانش بازدارندگی‌ اساسی‌تری دارد.

وی با بیان اینکه ارتقاء علمی و کسب جایگاه اول منطقه‌ای ایران یک دغدغه‌ی قابل احترام است ادامه داد: کسی باید در مصدر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار بگیرد که به چشم انداز توسعه علمی کشور دید مناسبی داشته باشد. دکتر فرهادی از فرزندان انقلاب است، بنده به نمایندگی از 30 هزار عضو هیات علمی دانشگاههای کشور و عضو کوچکی از این جامعه ارزشمند از رئیس جمهور می‌پرسم آیا این انتخاب حضرت عالی حل عملیاتی مساله یقه سفیدان بیکار که به جای آنکه نظام آموزش عالی آنها را تکنسین و کارآفرین خلق کند غیر از آن بوده است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به خیل بیکاران کشور اضافه کرده است؟

نماینده ایلام تصریح کرد: آیا معرفی ایشان که 48 ساعت پس از عدم رای اعتماد مجلس به چهارمین وزیر پیشنهادی انجام گرفت مشکلات نظام آموزش عالی قابل حل است. مشکلات باید حل شود اما نباید برای حل مشکلات وزارت علوم، فردی خارج از این ساختار مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سابقه‌ی وزارت وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری گفت: دکتر فرهادی در دهه 1360 وزارت علوم را بر عهده داشت. سوالی که دارم این است که آیا انتزاع وزارت علوم، از وزارت بهداشت اشتباه بود. اگر اشتباه نبود چرا نباید فردی را از جنس همین وزارت‌خانه در مصدر آن قرار دهیم؟

وی با بیان این که در جلسه امروز مخالفت با فرهادی، مطرح نیست گفت: مساله اصلی برنامه‌های آموزش عالی است در آغاز کابینه دولت یازدهم سن تعدادی از وزراء عامل این که مخالفت تلویحی مجلس با آنان بود اما گفته شد که این افراد تحرک بیشتری پیدا می‌کند تا مشکل جبران شود اما از آن چند نفر فقط یک نفر تحرک دارد. در وزارت علوم نیز وزیری می‌خواهیم که به دانشگاه‌ها رفت و آمد کند و سر بزند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: دکتر فرهادی با وفاق دولت و مجلس رای لازم را کسب کند.

احمدی تصریح کرد: انتظار دارم دکتر فرهادی در تراز وزارت علوم ظاهر شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز