هشدار شوهانی به بنیاد مستضعفان در مورد کارخانه سیمان ایلام

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور در مورد تسریع در انتخاب معاون سیاسی این وزارتخانه تذکر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد شوهانی در تذکری در جلسه علنی بعدازظهر دیروز مجلس ضمن تبریک هفته بسیج از تلاش‌های دولت، رییس‌جمهور و تیم مذاکره‌کننده به ویژه محمدجواد ظریف در صیانت از منافع ملی قدردانی کرد.

وی در ادامه خواستار تصویب منطقه آزاد تجاری مهران از سوی رییس‌جمهور شد و افزود: ضمن تشکر از تلاش‌های وزیر نفت و همکاران ایشان در توجه به میدان نفتی مشترک آذر، از ایشان تقاضا داریم عملیات حفاری میدان مشترک چنگوله را آغاز کنند و در مورد بکارگیری افراد غیربومی نیز دقت لازم را به خرج دهند.

این نماینده مجلس ادامه داد: همه ما باید بدانیم که نوکر قشر ضعیف هستیم که صدایشان به جایی نمی‌رسد. چرا باید به بهانه‌های واهی پرداخت وام پنج میلیون تومانی مستمری مددجویان و روستاییان را قطع کنیم؟

وی اضافه کرد: ‌از وزیر کار درخواست تسریع در تبدیل وضعیت 5000 نفر از مربیان حق‌التدریسی که بعضا نزدیک به بیست سال سابقه خدمت را دارند را دارم که در بدترین شرایط زندگی می‌کنند. البته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و ان‌شاءالله دولت کمک کند که مشکل این عزیزان به ویژه در مناطق محروم حل شود.

شوهانی خطاب به وزیر اقتصاد نیز گفت: چرا علیرغم تذکرات متعدد نمایندگان به نابسامانی‌های موجود در بانک صادرات استان‌ رسیدگی نمی‌کنید.

نماینده مردم ایلام در مجلس نسبت به پیامدهای قومی و تشدید نارضایتی‌ها از وضعیت کارخانه سیمان ایلام هشدار داد و افزود: بنیاد مستضعفان بداند که منطقه با وضعیت بحرانی مواجه است.

وی در پایان به وزیر کشور در مورد تسریع در انتخاب معاون سیاسی وزارت کشور و اجرای قانون تقسیمات کشوری تذکر داد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز