پیش‌بینی استاندار از میزان تردد زائران‌عتبات از ایلام

استاندار ایلام پیش‌بینی کرد تا اربعین 800 هزار نفر از مرز مهران برای شرکت در اجتماع بزرگ اربعین تردد کنند.

مهندس «محمدرضا مروارید»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: تردد زوار در مرز مهران به صورت روان انجام می‌شود و تا ساعت 19 عصر روز گذشته این تردد به خوبی در حال انجام بوده و تنها 2 هزار نفر در پایانه مرزی باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکل خاصی در تردد زوار اربعین حسینی در مرز مهران وجود ندارد، ادامه داد: روز گذشته بیش از 100 هزار نفر از مرز تردد داشته‌اند که در مجموع میزان خروجی زوار به عراق از این مرز به 330 هزار نفر می‌رسد و با توجه به این روند پیش‌بینی می‌شود از ابتدای حرکت زائرین حسینی تا اربعین تعداد زوار به حدود 800 هزار نفر برسد.

مروارید با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده به زوار اربعین حسینی به صورت عالی انجام می‌شود، تصریح کرد: در مرز مهران شهرداری تهران، تجار تهرانی و مهرانی، هلال‌احمر و سپاه پاسداران و کمیته مردمی در حال انجام وظیفه هستند و برای اسکان شبانه 20 تا 30 هزار نفر نیز آمادگی کامل وجود دارد، ولی با توجه به شور و اشتیاق مردم برای سفر به کربلا شب در مهران نمی‌مانند.

وی در پایان به زائران عتبات توصیه کرد که برای سفر به عراق شتاب‌زده عمل نکنند، چون در مرز مهران تمام امکانات برای پذیرایی از زوار فراهم بوده و طرف عراقی ممکن است توان این حجم را نداشته باشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز