استان ایلام تنها یک اتوبوس آمبولانس دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه امکانات و تجهیزات مربوط به اورژانس و فوریت‌های پزشکی تأکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «علی دل پیشه» رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در حاشیه بازدید از مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی ایلام اظهار کرد: با توجه به حجم عظیم تردد مسافران نوروزی و در دیگر ایام سال همچون تردد زائران اربعین حسینی در استان به ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه امکانات و تجهیزات مربوط به اورژانس و فوریت‌های پزشکی نیازمند هستیم.

 

وی بابیان اینکه در حال حاضر یکی از نیازهای ضروری استان اتوبوس آمبولانسی است، ادامه داد: در حال حاضر یک دستگاه از این خودروهای مجهز برای خدمات‌رسانی در مواقع بحرانی در جاده‌های پرتردد استان مستقر است و این اتوبوس آمبولانسی دارای 13 تخت بستری بوده و قابلیت ارائه خدمات پزشکی شامل بخش «آی سی یو »و انجام اعمال جراحی را دارد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تأکید بر اینکه با اضافه نمودن یک دستگاه اتوبوس آمبولانسی به مردم استان در ایام پرتردد و حوادث بحرانی خدمات‌دهی مناسبی داشته باشیم، تصریح کرد: برای تخصیص این دستگاه مجهز به حمایت و پیگیری نمایندگان محترم مردم استان در مجلس نیازمندیم که خوشبختانه نماینده استان در مجلس در این راستا پیگیری‌های مناسبی داشته‌اند و همواره همراه و پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سطح وزارت و کشور بوده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بابیان اینکه 34 پایگاه امداد جاده‌ای تمام جاده‌های استان را تحت پوشش خوددارند، گفت: از سوی پایگاه‌های امداد جاده‌ای از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 150 مأموریت امداد به ثبت رسیده و خوشبختانه تلفات سوانح و حوادث امسال در مقایسه با سالیان گذشته کاهش محسوسی داشته است.

 

دل‌پیشه گفت: مردم و مسافران در جاده‌های استان قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی را رعایت نمایند تا در سایه عنایات حق‌تعالی ایام باقیمانده تعطیلات نوروزی در استان را بدون حادثه و سوانح پشت سر گذاریم.

 

در ادامه این بازدید نیز نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سال نو به مردم استان ابزار نمود: بازدید از مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان به‌منظور در جریان قرار گرفتن ارائه خدمات پزشکی و تقدیر از خدمات شبانه‌روزی مسئولان و کارکنان آن بود که خوشبختانه در این مراکز بهترین کارکنان و باکیفیت‌ترین تجهیزات و امکانات برای خدمات‌دهی به مردم استان و مسافران نوروزی بکار گرفته‌شده است.

 

«عمران علی محمدی» نمایند ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح تحول نظام سلامت و همچنین ارائه خدمات به مردم استان در کنار کارکنان زحمتکش نیروی انتظامی و راهور در ایام تعطیلات نوروزی خدمات‌دهی شایسته و قابل‌تقدیری را داشته و رضایتمندی مردم را کسب نموده‌اند که نشان از دلسوزی و احساس مسئولیت آنان دارد.

 

وی ضرورت تخصیص اتوبوس آمبولانسی به مرکز فوریت‌های پزشکی استان را از ضرورت‌های فعلی دانشگاه علوم پزشکی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: این دستگاه با دارا بودن امکانات و تجهیزات مناسب توان خدمات‌دهی پزشکی به 13 مصدوم احتمالی همزمان رادار است و امید است که با رایزنی‌ها با وزیر بهداشت و معاونان، یک دستگاه اتوبوس آمبولانسی به استان ایلام اختصاص یابد.

 

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به تلاش‌های مجلس و دولت برای توجه ویژه به بیماران سرطانی اشاره کرد و افزود: این بیماران در طول هر دوره از درمان خود متحمل هزینه‌های سنگینی می‌شوند که ممکن است مراحل درمان خود را رها نمایند لذا در تلاشیم با همکاری مجلس و دولت نگاه ویژه‌ای در سال 94 به این قشر شود.

 

علی محمدی گفت: دولت و وزیر محترم بهداشت انصافاً با تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خود و همه کارکنان در سراسر کشور خدمات شایسته‌ای را به مردم در سراسر کشور تقدیم داشته‌اند و خوشبختانه این خدمات حتی در روستاهای دورافتاده نیز مشهود است و مراکز درمانی این مناطق رشد و تقویت‌شده‌اند.

 

وی به تصویب قانون جامع ایثارگران در مجلس هم اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه با همکاری مجلس و دولت این قانون در حال اجرا است و در استان نیز دانشگاه علوم پزشکی ایلام به‌عنوان اولین دستگاه اجرایی آن را اجرایی نموده و بیش از 2 هزار ایثارگر شاغل در این دستگاه از خدمات آنان بهره‌مند گردیده و موجبات رضایتمندی آنان را فراهم ساخته است.

 

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در خصوص حق مرزی کارکنان دستگاه‌ها و سازمان‌های مرزی افزود: این حق نیز حقوقی است که مورد تصویب قرارگرفته و باید کارکنان شاغل در دستگاه‌ها و سازمان‌های استان از آن بهره‌مند شوند لذا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این عرصه پیشرو بوده و با اهتمام مسئولان دانشگاه، این قانون نیز به اجرا درآمده است.

 

در ادامه دکتر «محمدرضا صیدی» رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان ایلام ضمن تبریک سال نو به مردم استان به بیان گزارشی از وضعیت پایگاه‌ها، امکانات و تجهیزات فوریت‌های پزشکی پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شهر مهران به‌عنوان منطقه آزاد شناخته‌شده و در آینده تردد از استان بیشتر از هر زمان دیگر خواهد شد، بنابراین باید زیرساخت‌های فوریت پزشکی وامداد جاده‌ای توسعه‌یافته و تقویت گردند.

 

وی گفت: کارکنان خدوم مرکز فوریت‌های پزشکی استان سعی داشته‌اند که بهترین خدمات را به مردم استان و مسافران نوروزی داشته باشند و در این راه تمام تلاش خود را بکار بسته‌اند.

 

وی ادامه داد: تردد بالای مردم و مسافران در جاده‌های استان اختصاص یک دستگاه اتوبوس آمبولانس را ضروری ساخته است و ما امیدواریم با رایزنی‌ها و پیگیری‌های به‌عمل‌آمده این امر تحقق یابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز