آمادگی ۱۳۸ زائرسرا برای اسکان زوار در بقاع متبرکه ایلام

رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، گفت: در ایام نوروز ۹۴ در استان ایلام، ۱۳۸ زائرا سرا برای اسکان و پذیرایی از زوار و گردشگران نوروزی مهیا شده است.
 
 نصرت الله کشاورز، رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، صبح امروز(۴ اسفند) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: این تعداد زائرسرا در سطح 15 بقعه متبرکه  شاخص، آماده حضور گردشگران نوروزی به این استان هستند.
 
وی، بقاع امام زادگان علی صالح(ع)، سیدحسن(ع)، سیدمحمد عابد(ع)، سیدمحمد(ع) چمن، سیدابراهیم(ع) بردی، سیدسیف الدین(ع)، سیدصلاح الدین(ع)، سیدعباس(ع) دهلران، سیدعباس(ع) سیروان، سیداکبر(ع)، جابرانصار(ع)، ابراهیم قتال(ع)، حاج بختیار(ع)، ابوچماقین(ع) و سیدناصرالدین(ع) را از جمله بقاع شاخص این استان عنوان کرد.
 
کشاورز، بیان کرد: برای آماده سازی این تعداد زائرسرا از جمله عملیات بهسازی، رنگ آمیزی و تعمیرات اساسی بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
 
رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، افزود: همچنین تاکنون 47 طرح عمرانی شامل احداث، مرمت و بازسازی در سطح 34 بقعه متبرکه برای حضور زوار و گردشگران نوروزی  اجرا شده تا به نحو مطلوبی امکانات لازم برای سفر زیارتی و سیاحتی آنان به خوبی در اماکن مذهبی فراهم شود.
 
وی، یادآور شد: در زمینه احداث سرویس های بهداشتی، فضای سبز و پارگینگ بقاع متبرکه این استان جهت رفاه حال گردشگران نوروزی، نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
کشاورز، طی نامه ای به هیات امنا و خدام بقاع متبرکه استان خواستار تسریع در اقدامات عمرانی و فضاسازی بقاع برای اجرای طرح آرامش بهاری 94 در آستان مقدس امام زادگان و بقاع این استان شد.
نظرات ارسال نظر
  • mohamadدر تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۳

    با سلام لطفا با توجه به اینکه امام زاده سید ناصرالدین داردی بیشترین زوار در سطح استان استان است امکانات و زوار سراها و تعداد سرویسهای بهداشتی که خیلی محدودند را بررسی کنید

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز