پرواز یک شبه قوت غالب مردم در ایلام!

ردم استان ایلام در کمال ناباوری از صبح امروز پس از مراجعه به نانوایی ها با قیمت های نجومی قوت غالب خود"نان" مواجه شدند و از افزایش سرسام آور قیمت نان شوکه شدند و گلایه ها و نارضایتی های زیادی ابراز داشتند.

 

 

خبرنگار ما برای بررسی این موضوع نظر تنی چند از شهروندان را جویا شده است که از نظر مخاطبان و مسؤلان می گذرد:     

* خدا حافظی"نان" از سفره فقرا!!

یکی از شهروندان ایلامی در گفتگو با خبرنگار ما با گلایه شدید از این افزایش قیمت، می گوید: بیکار، مستأجر و دارای 3 سرعائله هستم و از طریق کارگریی که وجود ندارد، تاکنون تلاش نموده ام که تنها زنده بمانم و از مرگ فرزندانم جلوگیری کنم.

حجت اله چراغی با بیان اینکه عده ای از مسؤلین فقرا را فراموش کرده اند و با این تصمیمات غیرکارشناسی و عجولانه نارضایتی مردم را رقم می زنند، اظهار می دارد: دل خوش بودیم که با کمک یارانه حداقل می توانیم نان خشک و خالی را به سفره خانواده برسانیم اما اکنون باید در کمال شرمندگی و سرافکندگی، گرسنگی و آه و ناله اهل و عیال مان را نظاره گر باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم ایلام از لحاظ معیشتی سخت در مضیقه هستند و برای امرار معاش خانواده های خویش به شدت درمانده اند، می افزاید: به بهانه دادن یارانه هر روز نان و دیگر اقلام مورد نیاز مردم را گران می کنند و هیچ کس پاسخگوی فقیر و فقرا نیست.

* کسی به اعتراض مردم  توجه نمی کند!!

یکی دیگر از شهروندان ایلامی با بیان اینکه در این راستا هیچ اطلاع رسانی به مردم صورت نگرفته و این افزایش قیمت ناگهانی درگیری هایی را در برخی نانوایی ها موجب شده است، می گوید: در طول سالجاری برای چندمین بار است که قیمت این ماده حیاتی برای مردم ایلام"نان" افزایش پیدا می کند و اعتراض، شکایت و گلایه مردم اصلاً کارساز نبوده است.

محمدرضا شهسواری با اشاره به اینکه اگر صدا و ندای مردم برای مسؤلان مهم بود، این افزایش قیمت نگران کننده اخیر صورت نمی گرفت، اظهار می دارد: این افزایش قیمت ها به بهانه افزایش کیفیت نان صورت می گیرد اما به دلیل نبود نظارت، نه تنها کیفیت نان در ایلام بسیار افت کرده بلکه کم فروشی نان نیز دو چندان شده است وهیچ کس پاسخگوی مردم نیست.

وی با بیان اینکه در یکی دو ماه گذشته نیز برخلاف کل کشور، قیمت نان در ایلام بیش از 50 درصد افزایش یافت، بیان می دارد: افزایش قیمت نان بدون شک دیگر کالاها و خدمات را تحت تأثیر شوم خود قرار می دهد و این گرانی به صورت لجام گسیخته ادامه خواهد یافت.

* پرواز یک شبه قوت غالب مردم" نان" در ایلام!!

شهروندی که از شدت غم وغصه گرانی" نان " به شدت برافروخته است و این خبر افزایش قیمت را برنمی تابد، می گوید: این همان تدبیر و شیب ملایمی بود که رئیس جمهور دولت تدبیر و امید به مردم وعده و امید داده بود؟ چرا این حداقل امید فقرا بر سر سفره فقیرانه شان، باید یک شبه به پرواز درآید؟ مردم چه گناهی کرده اند؟

علی جهانی با بیان اینکه مردم از این تصمیم آنی و مردم آزار به شدت گلایه داند و امیدوارند که مسؤلان درد دلهای شان را بشنوند واقدام عاجلی به عمل آورند، خاطرنشان می سازد: با این افزایش آنی و چند روز یکبار، بیم آن می رود که " نان " به کالایی دست نیافتنی تبدیل شود و مردم تنها بوی آن را استشمام و جان به جان آفرین تسلیم کنند.

وی نان ایلام را بی کیفیت ترین نان در سطح کشور توصیف می کند و یادآور می شود: اگر قیمت نان 10 برابر هم بشود، به دلیل نبود نظارت کافی، عدم وجود خباز و کارگر ماهر و فقدان دستگاههای مناسب پخت نان، کیفیت نان بدتر می شود و بهتر نخواهد شد.

امیداست که مسؤلان امر به این حداقل دغدغه های مردم که دریچه کوچکی از« مثنوی هفتاد من مشکلات و گلایه های مردم این دیار است » پاسخ دهند و فکر و تدبیری ایده آل بیندیشند.

نظرات ارسال نظر
 • نصرت الهدر تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۳

  بنام خدا: بیچاره ها حق دارند نان را گران کنند باید جبران اختلاصهای آقا زاده ها را از جیب کارگر سر چهار راه سعدی و ...بگیرند مسئولین که نان نمی خورند آنها از بس غذاهای متنوع میل میکنند که رغبتی به خوردن نان ندارند و نمی دانند که خانواده هایی هستند که سفره آنها فقط تا پریروز نان داشته وامروز...

  پاسخ به این نظر
 • صادق محمودیاندر تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۳

  سلام قیمت نان در سال 1354یک سکه دوهزاری بود یعنی دو ریال انهم روی سر کارگر هر صبحدرب منزل تحیل داده میشد امسال 1393 نان ارزان شده و با یکهزار فروخته میشود پس این کار دلواپسی نداردبجای نان گوشت مرغ بخورید که کمتر گران شده است با نظارت دولت و هزینه دادگاه تعزیرات دیگر چه مشکلاتی برای مردم ایجاد نمیگردد

  پاسخ به این نظر
 • Akbarدر تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۳

  ببینید نمایندگان مجلس ما بجای اینکه از فقرا و عامه مردم دفاع کنن باز هم مثل همیشه طرف دولت را گرفتند تا با گرانی نان وفاداری خود را به دولت نشان دهند. از طرفی همین نمایندگاه بجای اینکه با افزایش قیمت مواد دخانی موافقت کنن تا هم افراد سیگاری بنحوی مجبور به ترک سیگار شوند هم ضرری که به سلامتی مابقی مردم میزنن را کمی جبران کنن(قرار بود از محل افزایش قیمت مواد دخانی مبلغی صرف بهداشت شود) اما باز هم این بار به کارخانه جات تولید سیگار وفادار ماندن .... کاش بدانی آیا به مردم وفادار هستن. البته خرج انتخابات زیاد و وفاداری برای تامین مخارج انتخابات اولاتر. لطفاٌ این نظر رو بگدارین مردم ببینن.

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۳

  اگر نظر داشته باشیم مگر کسی هست جوابگو باشد نان گران، آب گران، برق گران، همان یک وعده که گفتن کافی است

  پاسخ به این نظر
 • ناشناسدر تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۳

  با سلام شما که اصلا نظرات مارادر سایت منتشر نمی کنید ولی خدا وکیلی زندگی ما شده زهر مار دل ما فقط به نان خوش بود انهم گررررررررررررران شد مثل همه چیزهای که گران شده

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز