چرا پروژه‌های شهرداری ایلام با قطع درخت استارت می‌خورد؟

عضو انجمن دوست داران محیط زیست ایلام گفت: استارت پروژه‌های شهرداری با قطع درختان انجام می‌شود که این عمل اصلا قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «سعید قنبری» در جلسه شهردار با سمن‌های زیست‌محیطی در زمینه تعریض خیابان آیت‌الله حیدری شهر ایلام، اظهار کرد: متاسفانه دید شهرداری در اجرای طرح‌ها بخصوص تعریض خیابان آیت‌الله حیدری قطع درختان است و هر چه سازمان‌های مردن نهاد حفاظت از محیط زیست تلاش کرده‌اند، تاکنون نتوانسته‌اند جلوی این اقدام شهرداری را بگیرند و اگر هم شده در نیمه‌های شب اقدام به قطع درختانی می‌کند که بیش از 40 سال قدمت دارند.

وی با بیان اینکه سمن‌های زیست محیطی ایلام به شهرداری اعتماد ندارند، افزود: یک سری درختان قابلیت حفظ شدن دارند و توجیهی وجود ندارد که قطع شوند، اما با این وجود در ادوار گذشته شهرداری با قطع درختان ضربه جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده است، به صورتی که در چند شب گذشته 10 درخت با قدمت 30 سال کاملا قطع شده‌اند.

عضو انجمن دوست داران محیط زیست ایلام با اشاره به اینکه قطع درختان در شهرداری روال قانونی طی نمی‌کند و فقط به صورت سلیقه‌ای انجام می‌شود، تصریح کرد: استارت پروژه‌های شهرداری با قطع درختان انجام می‌شود که اصلا قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر ایلام بسیار ضعیف عمل می‌کند، چرا که اگر از پارک‌های سه و چهار ردیفی در خیابان‌ها جلوگیری کند قطعا ترافیک روان می‌شود، افزود: برخی خیابان‌های ایلام کامل در کنترل پارک خودروهاست نه درختی که یک جاندار است و سود آن برای جامعه قابل انکار نیست.

به گزارش ایسنا، «سجاد صیدی» عضو انجمن زیست محیطی «شنه‌پای زمین» ایلام نیز در این جلسه اظهار کرد: حفظ محیط زیست نباید مانع توسعه شود و محیط زیست باید در خدمت توسعه و مردم باشد، اما باید در صورت تخریب یک درخت به فکر جایگزین آن با حفظ روند توسعه باشیم.

وی با بیان اینکه شهر زیبا موجب ایجاد نشاط در بین مردمان آن شهر می‌شود، افزود: تعریض خیابان کار خوبی است، اما باید به فکر زیبایی شهر هم بود.

صیدی ادامه داد: اقدام تعریض باید سریع انجام شود و اگر مردم نتیجه تعریض در خیابان را در روان سازی ترافیک و زیبایی چهره شهر ببینند قطعا رضایت پیدا می‌کنند، اما گاهی اوقات کارها این‌قدر طول می‌کشد که علاوه بر اینکه تاثیر مثبت ندارد، تاثیر منفی هم می‌گذارد.

نظرات ارسال نظر
  • اسماعیلدر تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۳

    برای عمران و ابادانی کردن ابتدا بایستی ویران کرد. نیاز هست که این کار انجام بشه . درخت هم کاشته میشه

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز