ایجاد مزاحمت خیابانی بیشترین علل تماس با پلیس ۱۱۰ ایلام است

سردار علی دولتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: خط 110 در شهر ایلام فعال است و روزانه 150 تماس مردمی عملیاتی می‌شود.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به ‌تناسب جمعیت شهری تعریف ‌شده و هم‌اکنون 6 خط 110 در سطح شهرستان ایلام دایر شده و به درخواست‌ها و شکایات مردمی به‌صورت شبانه‌روزی رسیدگی می‌کند.

دولتی خاطر نشان کرد: ثبت تماس‌های مردم در سامانه 110 باعث می‌شود که پلیس با برآورد اطلاعاتی لازم بر وقوع جرایم و محدوده مناطق جرم‌خیز اشرافیت داشته باشد.

وی یادآورشد: هرچند که آمارها دقیق و صحیح باشند واحدهای اجرایی و عملیاتی پلیس بهتر می‌توانند به مردم خدمات انتظامی و ترافیکی ارائه کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه شاخص حضور پلیس در صحنه جرم 10 دقیقه است، گفت: برابر بررسی‌های به عمل آمده مرکز فوریت‌های پلیسی 110 استان توانسته است در 86 درصد از ماموریت‌های محوله زیر شاخص تعیین شده در محل ماموریت حضور یابد.

وی بابیان اینکه در طول روز مردم شهر ایلام 300 تا 400 بار با 110 تماس می‌گیرند، خاطر نشان کرد: از این تماس‌ها 150 مورد عملیاتی و به کلانتری دلالت داده‌ می‌شوند و مابقی که نیاز به حضور مأموران ندارد از طریق راهنمایی و ارشاد به مردم ارائه خدمت می‌کند.

دولتی ایجاد مزاحمت خیابانی، سد معبر و تصادفات را بیشترین تماس‌های شهروندان با 110 و با توجه به ترافیک شهر ایلام و دیگر مشکلات میانگین حضور پلیس 110 در صحنه بین 6 تا 9 دقیقه است.

* دستگیری کارفرمای کلاهبردار در شهرستان دره‌شهر

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: پلیس کارفرمایی را که اقدام به جعل اثر انگشت و تنظیم اسناد غیرقانونی کرده بود شناسایی و دستگیر کرد.

وی اظهار داشت: در پی شکایت خانمی علیه کارفرمای خود مبنی بر اینکه اقدام به جعل اثر انگشت و تنظیم مدارک تسویه حساب و عدم پرداخت مطالبات او کرده بود بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکیه به مأموران گفته بود که چند سالی در واحد صنعتی متهم مشغول به کار بودم و پس از خارج شدن از آن، پرداخت مطالبات و معوقات خود را از کارفرما خواستار شدم، ولی با ارائه مدارکی مدعی شد که حق و حقوقم کاملاً پرداخت و خودم نیز با ثبت اثر انگشت آن را تأیید کرده‌ام.

فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: مأموران پلیس آگاهی نیز با بررسی مدارک ارائه شده و انجام تحقیقات فنی و پلیسی، جعلی بودن سند مورد ادعا و اثر انگشت مذکور را اثبات و متهم دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به جرم خود اعتراف کرده است گفت: پس از تشکیل پرونده تحویل محاکم قضایی شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز