چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

کاخ فلاحتی ایلام به فضای فرهنگی تبدیل می‌شود

شهردار ایلام گفت: شهرداری ایلام 400 میلیارد ریال از ادارات استان طلب دارد که همکاری در پرداخت آن‌ها می‌تواند کمک قابل‌توجهی به بهبود عمران شهری کند.

 

مهندس «حبیب‌الله منصورپور» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: در تلاش هستیم که محل کنونی ساختمان جهاد کشاورزی استان واقع در خیابان آیت‌الله حیدری شهر ایلام که باغ و قلعه فلاحتی و قناتی تاریخی در آن واقع‌شده است، به محیطی دل‌نشین برای سالمندان تبدیل کنیم.

 

وی بابیان اینکه در این راستا شهرداری ایلام 4 میلیارد تومان وام از بانک شهر برای انجام این امر گرفته شده است، افزود: تحقق این طرح مهم که از مطالبات مردم است، استانداری ایلام 3 میلیارد تومان از هزینه‌های اجرایی طرح را تقبل کرده است.

 

منصورپور، در بخش دیگر از گفت‌وگوی خود اضافه کرد: مطالبات شهرداری ایلام از دستگاه‌های دولتی به حدی است که اگر این مطالبات وصول شوند، می‌تواند نقش مهمی در بهبود عمران شهری داشته باشد.

 

شهردار ایلام با اشاره به اینکه شهرداری ایلام 400 میلیارد ریال از ادارات استان طلب دارد، تصریح کرد: پرداخت این مطالبات به شهرداری می‌تواند تحولی در عمران و آبادانی شهر ایجاد کند و باید گفت که زیبنده نیست که مدیر یک دستگاه برای صدور پروانه از شهرداری تخفیف بخواهد، چراکه گذران بخش عمده‌ای از امور شهرداری از طریق صدور پروانه صورت می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های دولتی باید خود را همانند سایر شهروندان بدانند و در پرداخت عوارض به شهرداری پیشقدم باشند، نه اینکه به هر طریق درخواست تخفیف در پرداخت عوارض داشته باشند.

 

شهردار ایلام به اعمال تخفیف 35 درصدی در بخش صدور پروانه تا 20 اسفندماه جاری با تصویب شورای شهر به مناسبت دهه‌ی فجر خبر داد و تصریح کرد: اجرای این تخفیف به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر است که با مصوبه شورای اسلامی شهر ایلام اجرا می‌شود.

 

شهردار ایلام در تشریح ساماندهی ورودی‌های شهر ایلام خاطرنشان کرد: ساماندهی ورودی‌های شهر ایلام از سمت «هفت‌چشمه» و «میدان قرآن» و فرودگاه ایلام صورت گرفته که البته از سمت میدان ارغوان نیز در دستور کار قرار داشت که با همکاری معاونت امور عمرانی استانداری ایلام طرح روگذر میدان ارغوان اجرا خواهد شد که بعد از اتمام این طرح ساماندهی حاشیه آن نیز صورت خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه نصب 3 المان در میدان‌های شهر نیز از دیگر برنامه‌های شهرداری در سال جاری است، تصریح کرد: المان‌های میدان مادر و زنده‌یاد «ولی‌محمد امیدی» نصب‌شده که المان خیام نیز تا پایان سال در میدان خیام شهر نصب خواهد شد که اجرای این طرح میدان‌ها شهر را حالت خشکی فعلی خارج خواهد کرد و زحمات هنرمند عزیز جناب آقای شیرخانی در ساختن این المان‌ها قابل‌ تقدیر است.

 

منصورپور به احیای 70 پارک محله‌ای در سطح ایلام نیز اشاره و عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در هر ماه یک پارک در محلات شهر ایلام احیا می‌شود که با توجه به روند مناسب این کار تا پایان سال ماهی پارک را احیاء و ساماندهی خواهیم کرد و تاکنون 16 پارک احیاء و مرمت‌ شده است.

نظرات ارسال نظر