ایلامی‌ها بلیط کنسرت خریدند/ فرزاد فرزین نیامد

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: با وجود فروش بلیط برای اجرای کنسرت موسیقی 'فرزاد فرزین' این گروه در ایلام حاضر نشد که با آنها برخورد قانونی و حقوقی می شود.
عمران خودآموز روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کنسرت قرار بود امروز ساعت 19 در سرسرای نشاط شهر ایلام اجرا شود که بدون اطلاع قبلی و هیچ دلیلی این گروه در استان حضور نیافته اند.
وی با انتقاد از حرکت غیر اخلاقی این گروه ادامه داد: بدون شک اینگونه رفتارهای غیر قانونی نمی تواند رشد موسیقی این استان را تحت تاثیر قرار دهد.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با بیان اینکه با این گروه برخورد قانونی می شود، اضافه کرد: لغو این کنسرت به فرمانداری و شورای تامین استان نیز اعلام تا از هرگونه تنش و تجمع غیر قانونی در محل برگزاری این کنسرت جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: لغو این کنسرت به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام شد تا در صورتیکه همزمان این گروه برای اجرا در منطقه دیگری برنامه ریزی کرده اند، با آنها برخورد و جلوگیری شود.
خودآموز یادآور شد: پیامک های لغو این کنسرت در سطح شهر منتشر و به مردم اطلاع رسانی شده است.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام همچنین از افرادی که بلیط شرکت در این کنسرت را تهیه کرده اند خواست برای دریافت بهای بلیط و برگرداندن آن به مراکزی که بلیط را خریداری کرده اند، مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، اجرای کنسرت موسیقی فرزاد فرزین در ایلام در آستانه فرا رسیدن سی و ششمین فجر انقلاب اسلامی به همت موسسه ˈآوای سگال پارس هفتمˈ در سرسرای نشاط برنامه ریزی شده بود.
هماهنگی های لازم از جمله دریافت مجوز برگزاری کنسرت برای حضور این گروه موسیقی در شهر ایلام انجام و قرار بود با پرواز ساعت 6:30 دقیقه صبح امروز از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شوند.
فرزاد فرزین به همراه اعضای گروهش ضمن لغو یک طرفه این سفر، از بامداد امروز تلفن های خود را نیز از دسترس خارج کرده و حاضر به پاسخگویی درباره دلایل لغو این برنامه نشده اند.
بیش از 900 بلیط برای شرکت در این کنسرت در سه مرکز در شهر ایلام فروخته شده و بر اساس اعلام مسوولان برگزاری کنسرت بیش از 600 میلیون ریال برای اجرای سالن، تهیه هتل و بلیط هواپیما هزینه شده است.
نظرات ارسال نظر
 • خزلدر تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۳

  فرزاد فرزین کار خوبی کرده نیامده. تا مسئولین فرهنگی این استان به خود بیایند و به جای دعوت از یک هنرمند ناشناخته که مردم ایلام هیچگونه دلبستگی به هنرش ندارند به فکر دعوت از هنرمندان کورد استان ایلام و دیگر گروههای موسیقی کوردی باشند. آنوقت مشخص میشود که به جای 900 نفر 9000 نفر بلیط میخرند و این بدقولی و بی احترامیها را هم شاهد نیستند. مطمئن باشید این 900 نفر هم از فرط نیاز جوانان و خانواده های ایلامی به تفریح و برنامه های هنری بوده و گرنه در اصل طرفدار این آقای فرزین و هنرش نیستند. متاسفانه مسئولین فرهنگی استان با اطلاع کامل از فرهنگ مردمان کورد ایلام و علاقه وافر آنها به آوازها و هنر کوردی با نادیده گرفتن واقعیت فرهنگی این استان یا با غرض ورزیهای بی دلیل نسبت به دعوت از گروههای موسیقی کوردی برای اجرا در ایلام سهل انگاری میکنند و یا اگر هم هزینه ای برای اینگونه کارها دارند(مانند همین 60 میلیون که صرف فرزین کردید و ایشان هم حضور نیافت) صرف دعوت از گروه یا افرادی میشود که توده مردمان کورد استان ایلام نه علاقه ای به ایشان و گروهشان دارند و نه هنرشان را میشناسند.

  پاسخ به این نظر
 • کریمدر تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۹۳

  چه بهتر که نیامد! به آمدنش خیلی کیف نمی کردیم! فرزاد فرزینی دیگه کیه ؟

  پاسخ به این نظر
 • مهراندر تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

  فرزاد فرزین و موسیقی پاپش هیچگونه سنخیتی با فرهنگ مترقی کوردی و مذاق توده مردمان کورد ایلام ندارد. چرا فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام همانند سنندج بوکان و سقز که در روزهای اخیر میزبان گروه موسیقی کامکارها بودند از این گروه موسیقی مجاز دعوت نمیکنند . چرا نمیخواهند مردمان مشقت دیده از زمان جنگ و فقر و بیکاری و محرومیت سالهای بعد از آن حداقل با دعوت از گروههای موسیقی کوردی برای یکبار هم که شده همانند بقیه هموطنانمان از شور و شعف شرکت در یک کنسرت موسیقی اجدادی بهرمند شوند. الحق که در حد قد و قواره خودتان ظاهر شده اید! شهرهای دیگر گروه موسیقی کامکارها را دعوت میکنند که آوازه جهانی دارد شما یه ... را دعوت کردید که مزد شما را با بی احترامی به مردم ایلام به شما داد.

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -13روز