شنبه 23 آذر 1398

مدارس ابتدایی ایلام دوشنبه تعطیل است/ فعالیت ادارات با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

در پی آلودگی هوا ناشی از ورود توده گرد و غبار به استان که از عصر امروز یکشنبه برخی نواحی را در برگرفته کمیته نظارت و هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی هوا مدیریت بحران ساعتی پیش به ریاست استاندار ایلام تشکیل جلسه داد.

 

به گزارش ایرنا، بر اساس تصمیم این کمیته کلیه مدارس ابتدایی و پیش دبستانی استان در نوبت صبح روز دوشنبه 20 بهمن ماه تعطیل هستند.

همچنین بر اساس اعلام این کمیته فعالیت سایر مدارس در دیگر مقاطع تحصیلی، مراکز آموزشی و ادارات و دستگاه های اجرایی استان نیز دوشنبه با یک ساعت تاخیر ساعت 9 صبح آغاز می شود.

بر اساس اعلام این ستاد فعالیت مراکز امدادی و درمانی تغییری ندارد.

توده گرد و خاک از عصر امروز آسمان بیشتر مناطق استان ایلام را در بر گرفته و شدت آلودگی به حدی است که دید افقی در شهر ایلام به 2 هزار متر و در دهلران به کمتر از 500 متر کاهش یافت.

استان ایلام به سبب مرزهای طولانی 430 کیلومتری با کشور عراق از کانون های اصلی و عمده پدیده ورود ریزگردهاست و همواره در معرض ورود و آسیب های انسانی، طبیعی، زیست محیطی و اقتصادی گرد و غبار قرار دارد.

در این میان ساکنان شهرستان های گرمسیری دهلران و مهران بیش از سایر مناطق استان با این موضوع روبرو بوده و مشکلات عدیده ای را برای آنان ایجاد کرده است.

نظرات ارسال نظر